Kiedy należy poddać się zabiegowi ear candling? Kilka wskazówek

Kiedy należy poddać się zabiegowi ear candling? Kilka wskazówek

Istnieje wiele różnych czynników, które należy rozważyć poddając się zabiegowi świecowania uszu. Po pierwsze, powinieneś być świadomy, że nie jest to bardzo bezpieczna procedura. Zabieg ten może spowodować oparzenia, dlatego ważne jest, aby nosić sprzęt ochronny. Zazwyczaj stosuje się okrągłą osłonę ze szkła lub folii aluminiowej, aby zachować ochronę jamy ucha. Po tym należy położyć się na boku i skierować jedno ucho w dół. Lekarz włoży następnie spiczasty koniec świecy do otworu ucha i wyreguluje ją tak, aby utworzyła uszczelnienie.

Dzieci

Chociaż świecowanie uszu może być skuteczną metodą leczenia nadmiaru woskowiny, nie jest wskazane u dzieci. Może ono pogorszyć istniejące schorzenia i infekcje. Z tego powodu Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (United States Food and Drug Administration) ostrzega przed stosowaniem świecowania uszu. Wśród wielu zagrożeń związanych z lukrowaniem uszu są:

Oparzenia świecy są poważnym problemem. Dzieje się tak, gdy świeca jest umieszczona zbyt blisko twarzy i gorący wosk wchodzi w kontakt z wrażliwymi częściami ucha wewnętrznego. Błona bębenkowa może również ulec uszkodzeniu, jeśli spiczasty koniec świecy zostanie umieszczony zbyt głęboko w uchu.

Dzieci powinny poddawać się zabiegowi świecowania uszu tylko pod nadzorem specjalisty. Odnotowano kilka przypadków pożarów spowodowanych przez świecowanie uszu. W jednym przypadku 59-letnia kobieta przypadkowo zapaliła pościel za pomocą świecy do uszu, gdy nie korzystała z pomocy specjalisty. 59-latka zakończyła się śmiercią w szpitalnym oddziale ratunkowym. Niektóre firmy oferujące świece do uszu twierdzą, że leczą bóle uszu, nagromadzenie woskowiny w uszach i zatory w zatokach.

Chociaż świecowanie uszu jest ogólnie uważane za bezpieczny zabieg, nie jest odpowiednie dla dzieci. Procedura wymaga, aby klient położył się na boku z jednym uchem skierowanym w dół. Następnie lekarz wkłada zaostrzony koniec świecy do ucha, upewniając się, że jest on szczelnie zamknięty. Zabieg może być przyjemny i relaksujący, ale jest też niebezpieczny. Aby zapobiec poparzeniom, na ucho nakłada się zwykle osłonę lub prześcieradło.

Lukrowanie uszu to zabieg polegający na spalaniu roztopionego wosku. Stopiony wosk jest bardzo gorący, a otwarty płomień stwarza ryzyko pożaru. Ponadto wosk może pozostać w uchu po zakończeniu zabiegu, powodując poważne uszkodzenia przewodu słuchowego, a nawet pęknięcie błony bębenkowej. Dlatego przed poddaniem się zabiegowi świecowania uszu należy zasięgnąć porady lekarza.

Zabieg ear candling może również pomóc w złagodzeniu objawów problemów z zatokami, ucha pływaka i problemów ze słuchem. Polega ono na użyciu świecy z wosku pszczelego, która jest wypełniona woskiem pszczelim. Większość klientów nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas zabiegu, a często czują się tak, jakby odpłynęli w sen. Proces ten jest również znany z wyciągania starej woskowiny usznej.

Tinnitus

Lichtowanie uszu polega na umieszczeniu małej, pustej świeczki wewnątrz ucha. Świeca wykonana jest z parafiny lub wosku pszczelego, a ciepło z płomienia wyciąga zanieczyszczenia i bakterie. Sesja trwa od 10 do 20 minut. Następnie ucho jest wycierane do czysta. Uważa się, że pozostawiona woskowa substancja to woskowina i inne zanieczyszczenia. Płomień świecy nie jest na tyle gorący, aby uszkodzić ucho zewnętrzne.

Podczas zabiegu pacjent leży na boku. Następnie lekarz wprowadza świecę do jednego ucha. Lekarz zakrywa końcówkę świecy kawałkiem materiału. Proces ten wywołuje delikatne trzaski lub dźwięki, które usuwają nadmiar woskowiny. Pobudza to również krążenie w kanale słuchowym i stymuluje punkty akupresury. Efektem jest uczucie odprężenia i poprawa słuchu.

Chociaż świecowanie uszu ma liczne zalety, przed poddaniem się temu zabiegowi należy skonsultować się z lekarzem. Może on pogorszyć inne schorzenia lub infekcje. Jeśli nie jesteś pewien, możesz kupić zestawy do świecowania uszu i wykonać go samodzielnie w domu. Jest to bezpieczny i bezbolesny zabieg, który możesz wykonać w zaciszu swojego domu.

Przekłuwanie uszu nie działa na zanieczyszczenia, które utknęły w przewodzie Eustachiusza. Przewód Eustachiusza znajduje się w uchu środkowym za błoną bębenkową i wyrównuje ciśnienie wewnątrz ucha. Blokuje ona również przedostawanie się dymu do przestrzeni ucha środkowego.

Likwidacja szumów usznych może pomóc w złagodzeniu szumów usznych poprzez oczyszczenie przewodu słuchowego z nagromadzonej w nim woskowiny. Może również pomóc w leczeniu problemów z zatokami, bólu zatok i utraty słuchu. Cyklinowanie uszu jest procedurą nieinwazyjną i może być bezpieczne dla dzieci. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten nie został zatwierdzony przez FDA i nie jest odpowiedni dla każdego.

Amerykańska Akademia Otolaryngologii nie zaleca tego zabiegu. Powodem jest to, że woskowina uszna jest naturalną substancją, która czyści uszy, smaruje je i chroni przed bakteriami. Jednak dla niektórych osób może powodować dyskomfort. Co więcej, może powodować impakt cerumenu i gromadzenie się woskowiny w uszach.

Leczenie szumów usznych

Lichtowanie uszu jest metodą leczenia szumów usznych. Jest to skuteczny sposób na usunięcie nadmiaru woskowiny usznej, a także na rozluźnienie organizmu. Zabieg ten może być jednak niebezpieczny. Płonący popiół ze świecy może być szkodliwy i wykazano, że pozostawia niepożądane pozostałości.

Choć świecowanie uszu ma wiele korzyści, to jednak wiążą się z nim pewne zagrożenia. Po pierwsze, stopiony wosk używany do świecowania uszu jest niezwykle gorący. Proces ten może spowodować oparzenie skóry, a nawet przebicie błony bębenkowej. Zabieg ten wiąże się z wieloma zagrożeniami, dlatego przed jego wykonaniem należy zawsze zasięgnąć porady specjalisty.

Istnieje wiele sposobów czyszczenia ucha. płukanie uszu płynem jest jednym ze sposobów na pozbycie się woskowiny, ale najlepiej jest zlecić to zadanie protetykowi słuchu. Nigdy nie należy używać wacików ani otwartego ognia, ponieważ te metody mogą powodować dyskomfort.

Nie ma badań naukowych, które potwierdzałyby, że świecowanie uszu może wyleczyć szumy uszne. Może być jednak pomocne dla osób cierpiących na zatkane uszy, infekcje zatok i alergie. Może również poprawić twój słuch i wyostrzyć twoje zmysły. Chociaż proces ten nie leczy żadnego stanu chorobowego, może być świetnym sposobem na złagodzenie bólu związanego z woskowiną uszną.

FDA wydała aktualizację Consumer Health Update dotyczącą bezpieczeństwa ear candling. FDA wymieniła kilka zagrożeń związanych z zabiegiem, w tym kapiącą woskowinę, zatkane uszy i możliwość przebicia błony bębenkowej. Z powodu tych zagrożeń dostawcy usług medycznych powinni odradzać tę metodę leczenia.

Lichtowanie uszu to metoda polegająca na umieszczeniu zapalonej świecy w uchu i pozwoleniu jej na wyciągnięcie woskowiny i zanieczyszczeń. Nie udowodniono jednak jej skuteczności, a wielu ekspertów medycznych odradza jej stosowanie. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o tym alternatywnym remedium.

Leczenie szumów usznych u dzieci

Lichtowanie uszu to tradycyjny zabieg, który polega na umieszczeniu zapalonej świecy w uchu pacjenta. Aby wykonać zabieg świecowania, dziecko lub osoba dorosła kładzie się na boku, a ucho, w którym znajduje się nadmiar woskowiny, jest skierowane w dół. Praktyk włoży następnie spiczasty koniec świecy do otworu ucha i dostosuje świecę, aby stworzyć uszczelnienie. Zabieg ten może być niebezpieczny, dlatego często stosuje się osłonę ochronną. Lekarz umieści przed dzieckiem lub dorosłym papierowy talerz, aby ochronić je przed wpadnięciem roztopionego wosku do ucha.

Badania wykazały, że lanie uszu może spowodować poważne uszkodzenia uszu, a roztopiony wosk może być niezwykle gorący. Zabieg jest niebezpieczny dla pacjenta, ponieważ może poparzyć skórę i może zatkać ucho. Może nawet spowodować pęknięcie błony bębenkowej. Każdy pacjent musi zdecydować, czy jest gotów ryzykować swoje zdrowie. Chociaż niektóre badania wykazały, że świece do uszu mogą zmniejszyć szumy w uszach, nie ma naukowych dowodów na to, że świecowanie uszu wyleczy szumy uszne.

Chociaż świecowanie uszu działa w przypadku niektórych osób, procedura ta nie jest zalecana dla osób z poważnymi problemami z uszami. Oprócz ryzyka poparzeń, zabieg ten może nie być odpowiedni dla osób z pewnymi schorzeniami. Jeśli ucho jest zatkane zbyt dużą ilością wosku, może on zablokować ucho.

W 2008 roku Akademia Otolaryngologii wydała wytyczne dotyczące praktyki klinicznej przeciwko świecowaniu uszu w przypadku jakichkolwiek schorzeń. Ponadto FDA uważa świece do uszu za urządzenia medyczne i podjęła działania przeciwko firmom, które wprowadzają na rynek materiały do tej procedury. Ekspert medyczny przedstawił niektóre z potencjalnych korzyści wynikających z zastosowania świecowania uszu w przypadku szumów usznych.

Szumy uszne mogą być bezpiecznie leczone poprzez usunięcie nadmiaru woskowiny, ale świecowanie uszu nie jest zalecane dla dzieci, które mają infekcję ucha lub które mają historię infekcji ucha. Szumy uszne mogą powodować poważne problemy zdrowotne u młodych ludzi, dlatego procedura ta powinna być stosowana tylko w ostateczności.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *