Depilacja laserowa nóg – ile zabiegów potrzeba, aby cieszyć się permanentną gładkością?

Gładkie nogi to dla wielu pań jeden z najważniejszych atrybutów wyglądu. Codzienne golenie nóg bywa jednak uciążliwe i często brakuje na to czasu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się depilacja laserowa nóg, która po wykonaniu serii zabiegów, zapewnia długotrwałą gładkość skóry. Wyjaśniamy, jak działa laser na mieszki włosowe oraz ile powtórzeń potrzeba, aby uzyskać optymalne efekty.

Czym jest zabieg depilacji laserowej?

Do depilacji laserowej służą specjalne lasery, które wykazują wysokie powinowactwo do melaniny, która znajduje się w mieszkach włosowych. Pod wpływem wytworzonej energii dochodzi do podgrzania włosa (łodygi wraz z cebulką) i jego trwałego uszkodzenia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że lasery działają wyłącznie na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu (anagenu), dlatego zawsze potrzebna jest seria zabiegów, aby uzyskać pożądane efekty.

Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Znieczulenie nie jest potrzebne, ponieważ depilacja laserowa trwa krótko, a w trakcie procedury skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Bezpośrednio po zabiegu nogi mogą być zaczerwienione, jednak szybko wracają do normy. Na początku może wydawać się, że depilacja laserowa w ogóle nie zadziałała, jednak w ciągu dwóch tygodni włoski potraktowane laserem zaczynają wypadać wraz z cebulkami. Za koilka tygodni można wykonać kolejny zabieg z serii.

Ile zabiegów potrzeba, aby usunąć owłosienie na nogach?

W jednym momencie tylko około 20–30% włosów na nogach znajduje się w fazie aktywnego wzrostu i mogą zostać usunięte podczas sesji laserowej. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Beauty Skin w Radomiu, dla uzyskania optymalnych efektów potrzebnych jest więc co najmniej 4–6 zabiegów. Odstępy czasowe pomiędzy sesjami są również ściśle określone, ponieważ zależą od tempa wzrostu i czasu trwania anagenu, który w przypadku nóg wynosi około 8 tygodni. Dokładny plan leczenia ustala kosmetolog podczas konsultacji lub po kolejnych sesjach, kiedy można zaobserwować indywidualną reakcję na działanie światła laserowego. W niektórych przypadkach seria wynosi więcej niż 7 zabiegów. Ma na to wpływ m.in. stan gospodarki hormonalnej. Kobiety, u których występują zaburzania w tej strefie, mogą potrzebować dłuższej laseroterapii, by uzyskać zadowalające efekty.

Jak długo utrzymują się efekty depilacji laserowej nóg?

Depilacja laserowa nie bez powodu nazywana jest trwałą metodą usuwania owłosienia. Jej efekty utrzymują się przez wiele miesięcy, a nawet lat. Aby utrzymać gładkość nóg, należy jednak poddawać się tzw. zabiegom przypominającym, które odbywają się mniej więcej raz w roku, w zależności od indywidualnych wskazań. Duże znaczenie ma w tym przypadku poziom hormonów w organizmie. Wysokie stężenie androgenów (tzw. hormonów męskich) u kobiet może spowodować, że włosy odrosną szybciej niż u innych osób i zabieg przypominający będzie konieczny wcześniej. Decydując się na depilację laserową przy zaburzeniach hormonalnych, warto pozostawać pod opieką endokrynologa. Utrzymanie gospodarki hormonalnej pod kontrolą wpływa na czas trwania efektów zabiegu.

Więcej informacji na temat depilacji laserowej znajdziesz na stronie Find Beauty Expert.

Treść promocyjnaPodobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *