Rekonstrukcja nosa – opinie lekarzy

Rekonstrukcja nosa - opinie lekarzy

Niezależnie od tego, czy szukasz otwartej czy zamkniętej rekonstrukcji nosa, jest wiele pytań, które powinieneś zadać. Powinieneś dowiedzieć się o różnicach pomiędzy tymi dwoma i jak mogą one przynieść korzyści w Twojej sytuacji. Powinieneś również dowiedzieć się o objawach i czasie rekonwalescencji po zabiegu rhinoplastyki. Ponadto, powinieneś dowiedzieć się, czy chirurg jest certyfikowany przez zarząd i czy jego praktyka specjalizuje się w rhinoplastyce.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z biouroda24.pl

Otwarta vs zamknięta plastyka nosa

Jeśli chodzi o plastykę nosa, istnieją dwie główne opcje: otwarta i zamknięta plastyka nosa. Obie procedury oferują różne zalety i wady, więc pamiętaj, aby porozmawiać z chirurgiem o swoich celach i opcjach. Podczas konsultacji, on lub ona będzie przeglądać historię medyczną i wykonać badanie fizyczne. Przekaże on również instrukcje dotyczące czasu poprzedzającego zabieg. Może być konieczne powstrzymanie się od przyjmowania pewnych leków, zaprzestanie palenia papierosów lub picia alkoholu, a także zaleca się, aby ktoś pozostał przy Pani przez pierwsze 24 godziny po zabiegu.

To, który rodzaj operacji plastycznej nosa jest dla Ciebie odpowiedni, zależy od tego, jak wiele pracy potrzebujesz. Zamknięta operacja nosa jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz jedynie zmienić kształt czubka nosa. Z drugiej strony, otwarta plastyka nosa daje chirurgowi większe pole do manewru. Otwarta rhinoplastyka może być stosowana do bardziej skomplikowanych zabiegów, takich jak zmniejszenie rozmiaru nosa.

Podczas otwartej operacji nosa chirurg podnosi skórę nosa, co ułatwia mu zobaczenie chrząstki i innych struktur znajdujących się pod skórą. Zaletą tego podejścia jest to, że nie ma widocznej blizny, ale minusem jest to, że jest bardziej skomplikowane, może wymagać więcej czasu i więcej bólu. Jednakże, otwarta rhinoplastyka pozwala na większą precyzję i jest idealna dla tych, którzy są mniej wygodne z blizny na zewnątrz nosa.

Wady otwartej rhinoplastyki są nieliczne. Pierwszą z nich jest to, że istnieje szansa na pozostawienie małego nacięcia na spodniej stronie nosa. Nacięcie to będzie znajdowało się w szparze między nozdrzami, ale blizna po nim będzie bardzo mała i prawie niezauważalna. Przy odpowiedniej pielęgnacji, nacięcia znikną.

Objawy rekonstrukcji nosa

Po zabiegu rekonstrukcji nosa może wystąpić pewien obrzęk i zasinienie po zabiegu. Będzie to jednak minimalne i powinno ustąpić w ciągu tygodnia. Obrzęk dotyczy tylko bocznej części nosa i powinien szybko zniknąć. Należy pić dużo wody i przyjmować leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami. Należy unikać przyjmowania leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty, ponieważ mogą one zawierać składniki rozrzedzające krew i zwiększające ryzyko krwawienia. Możesz również odczuwać pieczenie. Jest to normalna część procesu gojenia.

Pierwszy dzień będzie najbardziej bolesny, a obrzęk może utrzymywać się do tygodnia. Może również wystąpić krwawienie wewnątrz nosa. W tym czasie zaleca się unikanie forsownej aktywności. Jednak w ciągu dwóch do trzech tygodni powinieneś być w stanie wrócić do pracy.

Plastyka nosa może być przeprowadzona w gabinecie lekarskim, szpitalu lub w ambulatoryjnej placówce chirurgicznej. Zabieg może wymagać znieczulenia miejscowego lub ogólnego. Znieczulenie miejscowe powoduje odrętwienie twarzy, ale może powodować senność. Znieczulenie ogólne jest zwykle podawane dzieciom.

Przed zabiegiem lekarz przeprowadzi badanie przedmiotowe i badanie twarzy. Pomoże to lekarzowi określić, jakie zmiany należy wprowadzić. Pozwoli to również dowiedzieć się, czy istnieją jakieś czynniki fizyczne, które będą miały wpływ na wynik zabiegu. Ponadto lekarz może zalecić inne procedury korygujące nos, takie jak powiększenie podbródka, które poprawią rysy twarzy.

Po zabiegu może wystąpić ból w nosie. Konkretnie, możesz odczuwać ból w czubku nosa. Jest to jednak zazwyczaj mniej bolesne niż mostek.

Czas powrotu do zdrowia po zabiegu rekonstrukcji nosa

Czas powrotu do zdrowia po zabiegu rekonstrukcji nosa trwa zazwyczaj od czterech do sześciu tygodni. W tym czasie kości i chrząstki w nosie będą się goić. Może wystąpić zasinienie lub obrzęk pod oczami. W tym czasie należy unikać forsownej aktywności i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Przez kilka tygodni należy również unikać noszenia okularów.

W tym czasie należy spać z podniesioną głową, ponieważ spanie na boku może spowodować większy obrzęk i zwichnięcie. Ważne jest również, aby unikać uderzeń lub uderzania w nos. Jeśli podrzucasz i obracasz się podczas snu, spróbuj spać na poduszce z klinem piankowym. Pomocne jest również spanie w leżance. Można również użyć zwiniętego ręcznika, aby podtrzymać głowę.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni po zabiegu rekonstrukcji nosa powinieneś unikać forsownej aktywności fizycznej. Może wystąpić pewien obrzęk, ale ustąpi on w ciągu kilku tygodni. Po tym czasie powinieneś być w stanie powrócić do większości aktywności fizycznych. Twój lekarz opracuje dla Ciebie indywidualny plan leczenia.

Dzień po zabiegu rekonstrukcji nosa możesz odczuwać lekkie zasinienie i obrzęk. Jednak objawy te ustąpią w ciągu około dwóch tygodni. Twój lekarz może zalecić oblodzenie, aby zmniejszyć obrzęk i zasinienie, które są powszechne po operacji plastycznej nosa. Ważne jest również, aby po zabiegu rhinoplastyki spać w pozycji lekko wyprostowanej, aby umożliwić odpływ krwi z nozdrzy, co zmniejszy obrzęk.

W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu należy unikać spożywania twardych pokarmów. Należy również unikać żucia i gryzienia twardych przedmiotów. W pierwszym tygodniu należy również starać się unikać ekspozycji na słońce, gdyż może to spowodować obrzęk i ucisk. Oprócz właściwej pielęgnacji, leki i oblodzenie mogą zmniejszyć obrzęk i pomóc w jak najszybszym powrocie do normalnego trybu życia.

Doświadczenie dr Zimm w zakresie rekonstrukcji nosa

Dr Zimm jest certyfikowanym przez zarząd chirurgiem plastycznym w Nowym Jorku. Ukończył rezydenturę w Columbia-Presbyterian Medical Center. Publikował w krajowych czasopismach medycznych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie chirurgii nosa i jest członkiem American Academy of Facial Plastic and Reconstructive Surgery.

Udany zabieg rhinoplastyki wymaga zastosowania wielu trudnych technik. Ze względu na charakter zabiegu, chirurg wykonujący rhinoplastykę musi posiadać szeroki zakres umiejętności, aby wykonać zabieg. Na przykład, jeśli pacjent ma poważny ubytek chrząstki, chirurg może być zmuszony do ponownego ukształtowania chrząstki żebrowej. Technika ta wymaga dokładnego badania fizycznego.

Jeśli rozważasz rekonstrukcję nosa, powinieneś wybrać doświadczonego chirurga o wysokim poziomie wyszkolenia. Dr Zimm posiada rozległe umiejętności chirurgiczne i stosuje złożone techniki w celu wzmocnienia naturalnych rysów twarzy. Bierze on również pod uwagę pochodzenie etniczne pacjenta, aby zapewnić jak najbardziej naturalne rezultaty.

Po operacji plastycznej nosa większość pacjentów odczuwa jedynie łagodny lub umiarkowany dyskomfort. W celu złagodzenia dyskomfortu można zastosować leki. Ważne jest jednak, aby zaplanować co najmniej jeden tydzień ograniczonej aktywności. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy trzymać głowę uniesioną nad klatką piersiową. Pomaga to zminimalizować obrzęk i krwawienie. Ponadto, należy nosić szynę, aby chronić nowy nos i unikać forsownych zajęć.

Doświadczenie Dr. Cangello w zakresie rekonstrukcji nosa

Jeśli rozważasz wykonanie zabiegu rhinoplastyki, być może zastanawiasz się, jak przebiega ta procedura. Cangello Plastic Surgery oferuje kompleksową listę zabiegów odmładzających, w tym plastykę brzucha, powiększanie piersi i plastykę nosa. Praktyka oferuje również laserowe zabiegi skórne i iniekcje.

Zahra miała duży garb na nosie, za który zapłaciła dr Cangello ponad 12 000 dolarów. Oczekiwała gładkiego i naturalnego wyglądu po zabiegu, ale była rozczarowana efektem końcowym. Garb nadal rósł po ustąpieniu obrzęku. Teraz stara się o częściowy zwrot pieniędzy za 15 000 dolarów, które wydała na operację.

Jako ekspert w dziedzinie bezbliznowej plastyki nosa, dr Cangello pomógł wielu pacjentom osiągnąć piękne i naturalnie wyglądające rezultaty. Jego doświadczenie i szkolenie przyniosły mu reputację światowego eksperta w tej specjalności. Bezbliznowcowa plastyka nosa ma dodatkową zaletę w postaci skrócenia czasu operacji, co przekłada się na lepsze wyniki dla pacjentów.

Chociaż dr Cangello jest wiodącym chirurgiem plastycznym od wielu lat, doświadczenia pewnej kobiety z nim nie były zbyt przyjemne. Konsultowała się z nim kilka razy przed poddaniem się operacji i zapłaciła za zabieg, ale miała złe doświadczenia. Asystentka kliniki nie była pomocna w procesie konsultacji, a dr Cangello nie odpowiadał na jej maile. Koordynator kliniki był bardzo nieuprzejmy, kiedy próbowała zarezerwować swój termin.

Otwarta rhinoplastyka jest innym podejściem. W tej procedurze, chirurg tworzy małe nacięcie na grzbiecie nosa i używa równoległych nacięć do modyfikacji struktury nosa. Technika ta pozwala zmniejszyć wysokość grzbietu nosa i wyprostować jego profil. Z kolei plastyka zachowawcza nosa ma na celu zachowanie istniejącego mostka nosowego i zachowanie znajdującej się pod nim kości.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *