Koszt zabiegu plastyki nosa – ile to kosztuje?

Koszt zabiegu plastyki nosa - ile to kosztuje?

Koszt operacji plastycznej nosa zależy od kilku czynników. Będziesz musiał zapłacić za badania lekarskie przed zabiegiem, wypełnić wszelkie recepty, które wypisze dla Ciebie lekarz oraz zakupić opatrunki i odzież pooperacyjną. Konieczny będzie również zakup silnego środka do oczyszczania twarzy, aby zapobiec trądzikowi i innym problemom pooperacyjnym. Na koniec trzeba będzie kupić okłady z lodu, gazę, taśmę i spray do udrożniania nosa.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu chillybeauty.pl

Średni koszt rhinoplastyki

Średni koszt rhinoplastyki zależy od wielu czynników, w tym od lokalizacji operacji i poziomu umiejętności chirurga. Niektórzy pacjenci kwalifikują się do objęcia ubezpieczeniem, co może obniżyć koszt zabiegu rhinoplastyki. Twój plan ubezpieczeniowy może pokryć całość lub część zabiegu, lub możesz być odpowiedzialny za copay lub coinurance.

Region, w którym mieszkasz, może mieć również duży wpływ na koszt zabiegu rhinoplastyki. Koszty zabiegu są zazwyczaj wyższe wzdłuż wschodniego i zachodniego wybrzeża, gdzie wykonuje się 78% wszystkich zabiegów plastyki nosa. Należy rozważyć koszt czasu rekonwalescencji, jak również. To może obejmować odzież odzysku i leki na receptę. Procedura może również wymagać przestoju w pracy, co może się sumować.

Wydatki zmienne

Na koszt zabiegu rhinoplastyki wpływa kilka czynników. Jednym z głównych czynników jest złożoność zabiegu. Bardziej skomplikowane operacje wymagają więcej czasu na wykonanie. Ponadto, rhinoplastyka może być połączona z innymi operacjami, takimi jak powiększenie podbródka. To wydłuża czas zabiegu i zwiększa koszty.

Niektóre plany ubezpieczeniowe będą płacić za rhinoplastykę, ale nie wszystkie. Należy sprawdzić z dostawcą usług przed podjęciem decyzji o zabiegu. Niektóre plany pokrywają tylko procedury rekonstrukcyjne, podczas gdy inne pokrywają tylko procedury kosmetyczne. Typ rhinoplastyki, który masz będzie również wpływ na pokrycie ubezpieczenia.

Personel biura Twojego chirurga plastycznego będzie mógł przejrzeć Twoje świadczenia ubezpieczeniowe przed określeniem kosztów zabiegu. Należy również zapytać o wszelkie plany finansowania oferowane przez chirurgów plastycznych. Niektórzy chirurdzy akceptują CareCredit, więc możesz łatwo zapłacić za swój zabieg.

Pokrycie ubezpieczeniowe

Pokrycie ubezpieczeniowe dla rhinoplastyki zależy od konkretnego rodzaju wykonywanej operacji. Większość polis ubezpieczeniowych pokrywa jedynie operacje, które są niezbędne z medycznego punktu widzenia. Jeśli rozważasz wykonanie operacji plastycznej nosa z powodów funkcjonalnych, powinieneś posiadać wszystkie niezbędne badania i dokumentację potwierdzającą konieczność wykonania zabiegu. Niektórzy ludzie rozważają wykonanie funkcjonalnej rhinoplastyki w celu leczenia problemów związanych z oddychaniem, takich jak bezdech senny, chrapanie lub blokada nosa.

W niektórych przypadkach, rhinoplastyka jest zabiegiem kosmetycznym, który koryguje kształt i funkcję nosa. Chociaż rhinoplastyka jest zwykle wykonywana z powodów kosmetycznych, niektóre osoby mają deformacje nosa z powodu urazu lub stanu wrodzonego. W innych przypadkach, rhinoplastyka może skorygować deformację pozostawioną przez guz lub infekcję.

Wiek w przypadku rhinoplastyki

Wiek jest ważnym czynnikiem w określaniu, czy dana osoba jest dobrym kandydatem do zabiegu rhinoplastyki. Ogólnie rzecz biorąc, osoby, które mają co najmniej 18 lat są uważane za idealny wiek do poddania się operacji. Młodsi pacjenci mogą nie być tak dojrzali fizycznie jak dorośli, co może skutkować komplikacjami.

W zależności od preferencji pacjenta, rhinoplastyka może być wykonana w znieczuleniu miejscowym, lub w znieczuleniu ogólnym. Istnieją dwa główne rodzaje rhinoplastyki: rhinoplastyka zamknięta i otwarta. Pierwszy z nich polega na stworzeniu blizny wewnątrz tkanki pomiędzy nozdrzami, natomiast drugi polega na obserwacji kości i chrząstki górnej części nosa. Procedura otwarta trwa dłużej niż rhinoplastyka zamknięta i może powodować zasinienie lub stan zapalny.

Mimo, że rhinoplastyka jest zazwyczaj wykonywana u pacjentów, którzy mają mniej niż 25 lat, możliwe jest poddanie się zabiegowi w każdym wieku. Chociaż wzrost chrząstki nosa trwa do wieku dorosłego, to jednak z wiekiem więzadła utrzymujące nos na miejscu często ulegają osłabieniu. Prowadzi to do opadania czubka nosa, co może negatywnie wpływać na oddychanie. W takich przypadkach pacjent może skorzystać z zabiegu rhinoplastyki, aby poprawić wygląd nosa i poprawić jakość życia.

Lokalizacja zabiegu

Przed poddaniem się operacji plastycznej nosa należy zdecydować, gdzie zostanie wykonane nacięcie. Może ono zostać wykonane wewnątrz nosa lub poprzez nacięcie w kolumnie. Chirurg zdecyduje, które podejście jest najlepsze w oparciu o pożądane rezultaty. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg rhinoplastyki trwa od 1,5 do 3 godzin.

Pacjenci z pewnymi schorzeniami mogą nie być dobrymi kandydatami do zabiegu rhinoplastyki. Mogą być w niestabilnym stanie psychicznym, mieć niespełnione oczekiwania lub mieć zaburzenia dysmorficzne ciała. Również pacjenci, którzy są aktywnymi użytkownikami kokainy, palaczami lub mają schorzenia współistniejące, nie powinni poddawać się tej procedurze.

Chociaż operacja plastyczna nosa jest generalnie bezpieczną procedurą, możliwe są powikłania, takie jak infekcja, krwawienie i asymetria. Chociaż infekcje są rzadkie, mogą prowadzić do ropni, które wymagają chirurgicznego drenażu ropy. Procedura może również prowadzić do blizny lub zrostów w nosie, które wymagają chirurgicznego usunięcia. Innym możliwym skutkiem ubocznym zabiegu jest osłabienie przegrody lub szkieletu kostno-chrzęstnego. Problemy te mogą powodować problemy z oddychaniem i deformację.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *