Przygotowanie do Otoplastyki

Przygotowanie do Otoplastyki

Istnieje kilka ważnych czynników do rozważenia podczas przygotowania do Otoplastyki. Czynniki te obejmują znajomość oczekiwanego rezultatu oraz możliwych siniaków lub obrzęków, których możesz się spodziewać. Należy również wiedzieć jak przyjmować leki przeciwzapalne. Jeśli nie jesteś pewien, czego się spodziewać, upewnij się, że omówisz swoje obawy z chirurgiem.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z beautywpolsce.pl

Otoplastyka

Otoplastyka, znana również jako operacja zmniejszenia ucha, to zabieg, który może być bardzo satysfakcjonujący dla Twojego dziecka. Chociaż zawsze należy pamiętać o życzeniach dziecka, należy również przygotować się na kilka drobnych dyskomfortów przed czasem. Stosując się do kilku podstawowych wskazówek, można zapewnić, że operacja dziecka przebiegnie tak gładko, jak to tylko możliwe.

W miarę możliwości należy rzucić palenie, ponieważ może to spowodować komplikacje i spowolnić proces gojenia. Twój chirurg może również zasugerować, abyś przed operacją przestała przyjmować suplementy ziołowe. Należy również dokładnie umyć włosy, zwłaszcza jeśli są to włosy długie. Wreszcie, należy zorganizować kogoś, kto odwiezie Cię do domu po zabiegu. Większość zabiegów otoplastyki wykonywana jest w warunkach ambulatoryjnych, ale niektóre dzieci mogą wymagać znieczulenia ogólnego.

Twój chirurg otoplastyk dokładnie oceni Twoją historię medyczną podczas wstępnej konsultacji. Sprawdzi, czy nie ma Pani/Pan infekcji ucha lub innych schorzeń, które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie udanego zabiegu. Zapyta również o przyjmowane obecnie leki i wszelkie wcześniejsze operacje. Podczas zabiegu najprawdopodobniej zostanie podane znieczulenie miejscowe, chociaż możesz również otrzymać znieczulenie ogólne, jeśli jesteś młodszy. Następnie chirurg usunie nadmiar skóry i chrząstki i zabezpieczy je wewnętrznymi szwami.

Po zabiegu prawdopodobnie będziesz odczuwać pewien ból i dyskomfort. Leki przeciwbólowe pomogą Ci się z tym uporać. Okres rekonwalescencji trwa od siedmiu do dziesięciu dni, w zależności od zakresu operacji. Większość pacjentów będzie potrzebowała transportu do domu i kogoś, kto zostanie z nimi pierwszej nocy. Jednak bardziej skomplikowane przypadki mogą wymagać dłuższego okresu rekonwalescencji.

Zasinienie

Po operacji plastycznej uszu częstym efektem ubocznym jest obrzęk i zasinienie. Nie jest to problem nie do pokonania i ustępuje po około tygodniu. U niektórych pacjentów siniaki mogą utrzymywać się przez dwa do trzech tygodni. Siniaki mogą przybierać różne kolory, ponieważ komórki krwi są wchłaniane do tkanek w tym obszarze.

Zasinienie może wystąpić w dowolnym miejscu na twarzy, ale najbardziej widoczne jest w okolicach uszu. Ważne jest, aby odczekać co najmniej dwa tygodnie po zabiegu przed spotkaniem z nowymi ludźmi. Pozwoli to na zachowanie reprezentacyjnego wyglądu i zmniejszy obrzęk. Po trzech tygodniach powinnaś czuć się gotowa do wznowienia regularnych aktywności. Można ćwiczyć, aby zmniejszyć obrzęk i zwiększyć tętno, co przyspieszy proces gojenia.

Jeśli zasinienie utrzymuje się dłużej niż pięć dni, należy skonsultować się z lekarzem. Większość zasinień ustępuje bez dalszego leczenia, jednak mogą one utrzymywać się nawet do dwóch tygodni. Po operacji plastycznej należy ograniczyć aktywność, aby zminimalizować ryzyko powstania siniaków.

Siniaki będą najbardziej widoczne przez kilka pierwszych dni. Po operacji wystąpi pewien obrzęk i zasinienie wokół ucha, ale z czasem ustąpi. W ciągu jednego do dwóch tygodni należy powrócić do większości normalnych czynności. Może być konieczne przyjmowanie środków przeciwbólowych. W tym czasie nie należy narażać rany na kontakt z otoczeniem. Może to spowodować zakażenie.

Po zabiegu będzie Pani/Pan musiała/ musiał nosić specjalne opatrunki. Opatrunki będą musiały pozostać na miejscu przez co najmniej osiem do dziesięciu dni. Po tym czasie opatrunki zostaną zastąpione mniejszymi, przykrytymi opaską. Opaskę należy nosić również w nocy przez około miesiąc. Podczas gdy opaska jest założona, możesz brać prysznic, o ile utrzymujesz głowę i uszy w suchości. Ważne jest również, aby nie dotykać uszu przynajmniej przez pierwsze trzy tygodnie.

Obrzęk

Obrzęk po operacji plastycznej uszu jest normalny, ale należy unikać forsownej aktywności do czasu ustąpienia obrzęku. Operacja spowoduje niewielki dyskomfort, w tym pulsowanie i ból, który powinien ustąpić w ciągu tygodnia lub dwóch. Mogą zostać przepisane leki przeciwbólowe. Ważne jest, aby uniknąć wszelkich infekcji w uchu, dlatego lekarz przepisze antybiotyki w trakcie i po zabiegu. Antybiotyki te będą musiały być przyjmowane przez cztery do siedmiu dni.

Oprócz obrzęku, po zabiegu może wystąpić ból i krwawienie. W niektórych przypadkach szwy mogą pęknąć, jeśli dojdzie do zbyt silnego ciągnięcia lub urazu. Może to spowodować, że ucho odzyska część swojej poprzedniej deformacji i może być potrzebna kolejna operacja w celu skorygowania problemu.

Po operacji plastycznej ucha, będziesz miał bliznę i obrzęk. Zasinienie będzie najbardziej widoczne następnego dnia po zabiegu i zniknie w ciągu kilku tygodni. Blizna będzie znajdować się na przedniej powierzchni ucha, w jednym z fałdów. W ciągu kilku tygodni będzie można wrócić do pracy. W ciągu dwóch do trzech miesięcy obrzęk będzie minimalny i będzie można powrócić do normalnej aktywności społecznej.

Obrzęk po operacji plastycznej ucha może utrzymywać się do dwóch miesięcy, ale utrzymujący się obrzęk może trwać do pół roku. Możesz podjąć środki ostrożności, aby ograniczyć obrzęk. Ważne jest, aby spać z podniesioną głową i unikać wszelkich czynności, które wywierają nacisk na uszy. Ponadto najlepiej jest unikać schylania się lub zbytniego poruszania głową, ponieważ może to prowadzić do dodatkowego obrzęku.

Po zabiegu mogą zostać Państwu przepisane leki przeciwbólowe. Przez kilka dni należy unikać noszenia obcisłych ubrań. Uszy mogą wydawać się nieco za blisko głowy, ale po kilku tygodniach dopasują się do ostatecznej pozycji.

Przyjmowanie leków przeciwzapalnych

Jeśli myślisz o poddaniu się kosmetycznej operacji uszu, powinieneś unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych przez co najmniej tydzień przed zabiegiem. Leki te zwiększą ryzyko krwawienia i mogą również wpłynąć na proces gojenia. Ważne jest, aby porozmawiać z chirurgiem o swoim konkretnym stanie i wszelkich oczekiwań, które masz na wynik. Należy również unikać przyjmowania aspiryny i suplementów ziołowych, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko krwawienia.

Aspiryna i ibuprofen mogą być stosowane do łagodzenia bólu i gorączki, ale mogą również rozrzedzać krew. Aspiryny i innych leków przeciwzapalnych należy unikać przez dwa tygodnie przed operacją. Leki te mogą również powodować nadmierne krwawienie, co może skutkować powstaniem krwiaka. Przyjmowanie aspiryny i ibuprofenu może również wydłużyć czas rekonwalescencji po operacji.

Coraz większa liczba pacjentów poddawanych zabiegom chirurgii okulistycznej przyjmuje leki przeciwzakrzepowe. Do leków przeciwzakrzepowych należą warfaryna i heparyna. Wiążą się one jednak z wydłużeniem czasu operacji i wzrostem powikłań pooperacyjnych. Mogą również prowadzić do pogorszenia kosmecezji i zasinienia pooperacyjnego. Dodatkowo mogą powodować rozwój zespołu przedziału oczodołowego, który może prowadzić do utraty wzroku.

Odzież do noszenia po operacji

Po operacji plastycznej uszu należy zachować ostrożność w kwestii tego, co się nosi. Przez kilka dni należy unikać narażania uszu na nadmierne ciepło lub zimno. Uszy będą zdrętwiałe, a zbyt duża ilość ciepła lub zimna może cofnąć pracę wykonaną podczas zabiegu. Aby zapobiec urazom uszu, należy unikać noszenia obcisłych ubrań.

W pierwszym tygodniu po zabiegu będziesz musiał nosić opaskę na głowę. Opaska ochroni Twoje uszy przed ocieraniem się o nie przez ubranie. Zapobiegnie ona również spadaniu uszu z głowy. Może być również konieczne noszenie luźnej opaski na noc. Opaska nie jest najbardziej atrakcyjnym ubraniem, ale jest niezbędna do powrotu do zdrowia.

Kilka tygodni po zabiegu należy nosić na głowie opaskę elastyczną, aby zmniejszyć obrzęk. Dobrze jest też używać kilku poduszek podczas snu, aby zmniejszyć obrzęk. Należy również unikać opalania twarzy, które może uszkodzić gojące się tkanki. Ponadto należy unikać gorących kąpieli i basenów.

Obrzęk jest normalnym zjawiskiem po operacji plastycznej uszu, ale całkowite zagojenie się uszu może potrwać tygodnie lub miesiące. Obrzęk może być większy przez pierwsze trzy do czterech dni, a następnie stopniowo się zmniejszać. Następnie może się wahać w ciągu kolejnych dwóch tygodni. Należy również unikać podnoszenia ciężarów i długotrwałej ekspozycji na słońce.

Zabieg może trwać od jednej do trzech godzin. Chirurg umieści nacięcia w naturalnym zagłębieniu za uchem. Następnie chirurg będzie pracował przez te nacięcia, aby wyrzeźbić chrząstkę i przybliżyć ją do głowy. Lekarz usunie również nadmiar chrząstki i zmieni położenie tkanki miękkiej płatków ucha. Po zabiegu będziesz musiał nosić opaskę uciskową na głowie, aby ułatwić gojenie się tkanek.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *