Jak przygotować nos do operacji plastycznej nosa

Jak przygotować nos do operacji plastycznej nosa

Badanie przedoperacyjne da Ci lepsze pojęcie o tym, czego możesz się spodziewać podczas zabiegu. Jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić przed zabiegiem, w tym: unikanie pewnych produktów do stosowania miejscowego, poddanie się badaniu fizykalnemu i nieużywanie miejscowych środków przeciwbólowych. Chirurg omówi również wszelkie nacięcia, które trzeba będzie wykonać.

Badanie przedoperacyjne

Jeśli planujesz poddać się operacji plastycznej nosa, powinieneś umówić się na badanie przedoperacyjne z chirurgiem plastycznym. Badanie to jest rutynowe i trwa tylko około 20 minut. Lekarz pobierze krew, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych nieprawidłowości.

Badanie fizyczne jest również ważne przed operacją. Podczas niego lekarz sprawdzi zastawki nosowe, grubość skóry, gruczoły łojowe i strukturę kości. Pomoże to chirurgowi w stworzeniu planu operacyjnego. Dodatkowo lekarz sprawdzi wzrost i ciśnienie krwi, aby upewnić się, że pacjent jest w dobrym stanie zdrowia.

Badania przedoperacyjne nosa są ważne, ponieważ pomagają chirurgowi plastycznemu zaplanować najbardziej efektywną procedurę dla Ciebie. Lekarz wykona zdjęcia Twojej twarzy i szyi, a także kilka rysów twarzy, aby wykorzystać je jako punkt odniesienia podczas zabiegu. W ten sposób można zobaczyć, jak nos będzie wyglądał przed i po zabiegu.

Choć sam zabieg nie jest trudny, może pozostawić po sobie siniaki i ból. Siniaki i niewielki obrzęk są normalne i powinny ustąpić po tygodniu. Jeśli szukałeś sposobu na poprawienie swojego wyglądu, operacja plastyczna nosa może być właśnie dla Ciebie.

Zabieg plastyki nosa może zmienić rozmiar i kształt Twojego nosa. Może on również pomóc w poprawie oddychania i skorygowaniu wad wrodzonych. Musisz jednak jasno określić, czego oczekujesz od operacji. Należy również ujawnić wszelkie problemy medyczne, które mogą wystąpić w przeszłości. Niektóre osoby mogą nie być kandydatami do zabiegu rhinoplastyki, np. osoby z zaburzeniami krwawienia.

Twój chirurg może również zlecić badanie krwi w ramach badania przedoperacyjnego. Może to być niewygodne, ale jest konieczne, aby upewnić się, że jesteś w dobrym stanie zdrowia przed operacją. Lekarz sprawdzi również czynność serca i płuc oraz poszuka wszelkich problemów zdrowotnych.

Unikanie kremów miejscowych

Przed poddaniem się zabiegowi rhinoplastyki, pacjenci powinni upewnić się, że utrzymują zdrowy, czysty wygląd. Obejmuje to mycie twarzy dwa razy dziennie. Dobrym pomysłem jest również delikatne złuszczanie ich twarzy co kilka dni. Dodatkowe kroki obejmują picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie i unikanie kremów miejscowych. Ważne jest również, aby przed zabiegiem odpowiednio odpocząć.

Przed poddaniem się zabiegowi należy unikać kremów miejscowych zawierających Retin-A i kwas salicylowy. Kremy te mogą mieć negatywny wpływ na skórę i nie są wskazane przed poddaniem się rhinoplastyce. Mogą one również pogorszyć istniejące choroby skóry, a u niektórych pacjentów mogą nawet spowodować ślepotę. Ponadto, pacjenci nie powinni wystawiać się na działanie słońca lub lampy słonecznej przez tydzień lub dwa przed poddaniem się zabiegowi.

Opieka pooperacyjna powinna obejmować odpoczynek i przykładanie do nosa okładów z lodu przez 20 minut co godzinę. Pacjenci powinni również unikać światła słonecznego i wytężonej aktywności przez tydzień lub dwa. Pacjenci powinni również nosić kapelusz z rondem przez co najmniej trzy miesiące i stosować blokadę przeciwsłoneczną z filtrem SPF 15.

Ważne jest również, aby unikać palenia i wszelkich leków rozrzedzających krew na tydzień przed zabiegiem rhinoplastyki. Oba te czynniki mogą zwiększyć ryzyko powstania zakrzepów krwi. Ponadto, należy unikać miejscowych kremów zawierających kwas salicylowy lub AHAs co najmniej cztery dni przed zabiegiem.

Badanie fizykalne

Przed poddaniem się operacji plastycznej nosa, powinieneś być zdrowy i wolny od wszelkich problemów medycznych. Jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew, powinieneś przestać je przyjmować co najmniej tydzień przed zabiegiem. Dodatkowo, w dniu zabiegu nie należy pić ani używać żadnych kosmetyków. Ponadto należy unikać alkoholu i herbat ziołowych, ponieważ mogą one zwiększyć szanse na krwawienie podczas zabiegu. Czerwone wino również nie jest zalecane przez co najmniej sześć miesięcy przed zabiegiem rhinoplastyki.

Jeśli rozważasz operację plastyczną nosa, ważne jest, aby odwiedzić chirurga plastycznego, aby upewnić się, że masz zdrowy nos. Operacja może sprawić, że nos wyda się większy lub mniejszy, skorygować problemy z oddychaniem lub skorygować deformacje spowodowane wadami wrodzonymi lub urazami. Lekarz będzie musiał wiedzieć, jakie są Twoje cele związane z operacją, aby mógł jak najlepiej pomóc Ci w opracowaniu planu, który spełni Twoje potrzeby. Należy również ujawnić wszelkie istniejące warunki medyczne, które mogą mieć wpływ na procedurę. Na przykład, nie powinieneś poddawać się zabiegowi rhinoplastyki, jeżeli zażywasz leki rozrzedzające krew lub masz jakiekolwiek zaburzenia krwawienia.

Przed poddaniem się operacji plastycznej nosa należy przeprowadzić pełne badanie przedmiotowe i badania laboratoryjne. Celem tego badania jest ustalenie, czy jesteś dobrym kandydatem do zabiegu i czy będziesz zadowolony z jego wyniku. Twój lekarz omówi te kwestie z Tobą podczas wstępnej konsultacji. Lekarz omówi również wszelkie różnice anatomiczne, które mogą mieć wpływ na wynik zabiegu.

Zazwyczaj dwa tygodnie przed operacją należy przeprowadzić przedoperacyjny egzamin fizyczny. Badanie to pozwoli lekarzowi zapoznać się z wnętrzem nosa, jak również z kośćmi małżowin nosowych i przegrodą nosową. Przegroda zostanie sprawdzona pod kątem deformacji i konfiguracji, a także może zostać poddana badaniu endoskopem nosowym.

Incisions

Pierwszym krokiem w przygotowaniu nosa do zabiegu rhinoplastyki jest dokładne badanie przedmiotowe. Obejmuje ono badania laboratoryjne oraz badanie twarzy. Pomoże to lekarzowi określić, jakie zmiany będą musiały zostać wprowadzone i jak cechy fizyczne mogą wpłynąć na wynik. Przed zabiegiem lekarz wykona zdjęcia nosa. Zdjęcia te posłużą jako referencje podczas operacji oraz jako długoterminowe oceny. Zdjęcia te pozwolą również na omówienie z lekarzem celów operacji.

Po zabiegu będą Państwo chcieli dojść do siebie po wszelkich bólach, które mogą wystąpić. Okres rekonwalescencji po operacji nosa może trwać od sześciu do ośmiu tygodni. W tym czasie należy unikać prowadzenia samochodu lub wykonywania ciężkich czynności do czasu uzyskania zgody od chirurga. Mogą pojawić się również zasinienia wokół oczu, ale jest to normalne i powinno ustąpić w ciągu dziesięciu dni.

Należy również poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach. Na wizytę należy również przynieść wszelkie niezbędne dokumenty. Należy przynieść informacje o ubezpieczeniu, dowód tożsamości i listę wszystkich leków. Dobrze jest też założyć luźne ubranie, unikać noszenia biżuterii i makijażu przez co najmniej osiem godzin przed zabiegiem.

Rano przed zabiegiem należy umyć twarz mydłem antybakteryjnym, takim jak Dial. Ważne jest również, aby nie pić żadnych płynów i nie jeść po północy w noc poprzedzającą zabieg. Zwiększy to szanse na powrót do zdrowia i ułatwi pracę chirurgowi. Na koniec upewnij się, że dobrze się wyspałeś.

Krwawienie po rhinoplastyce

Nos jest wypełniony licznymi naczyniami krwionośnymi i krwawienie z nosa po rhinoplastyce może prowadzić do nadmiernej utraty krwi. Jeśli krwawienie jest silne, może być potrzebna transfuzja krwi. Aby zminimalizować krwawienie, należy ograniczyć spożywanie pikantnych i gorących potraw przez tydzień po zabiegu. Zimny kompres może również pomóc zminimalizować obrzęk. Przez pierwszy tydzień należy również unikać forsownych zajęć.

Krwawienie po rhinoplastyce jest powszechne, chociaż może być spowodowane wieloma przyczynami. Zazwyczaj krwawienie po operacji nosa jest łagodne do umiarkowanego i prawdopodobnie zniknie w ciągu tygodnia lub dwóch. Jednak krwawienie, które występuje częściej lub bardziej uporczywie może być spowodowane powikłaniem, takim jak choroba. W takich przypadkach ważne jest, aby zidentyfikować przyczynę i leczyć stan tak szybko, jak to możliwe.

Pacjenci z wysokim ciśnieniem krwi mogą doświadczyć krwawienia po zabiegu rhinoplastyki. Powinni oni przyjmować leki przeciwnadciśnieniowe lub przyjmować leki przeciwzakrzepowe przed zabiegiem, aby zapobiec zakrzepom krwi. Leki rozrzedzające krew, witamina E i aspiryna są również znane z tego, że mogą powodować krwawienia z nosa po operacji nosa.

Niezależnie od tego, czy szukasz estetycznego, czy funkcjonalnego ulepszenia, operacja plastyczna nosa może poprawić Twoje życie. Każdego roku tysiące ludzi poddaje się zabiegowi rhinoplastyki, aby poprawić swój wygląd i funkcjonowanie. W DeRosa Center Plastic Surgery, oferujemy doskonałą opiekę i wsparcie podczas leczenia. Nasz dyplomowany chirurg plastyczny, dr Jaimie DeRosa, oferuje szeroki zakres instrukcji i sugestii dotyczących postępowania po zabiegu.

Po zabiegu rhinoplastyki, możesz doświadczyć pewnego obrzęku w nosie i wokół oczu. Jednak w końcu to ustąpi. Należy zaplanować, że przez pierwsze 24 godziny nie będziesz mógł chodzić po domu i upewnij się, że będziesz uczestniczył w wizytach kontrolnych. W tym czasie lekarz będzie monitorował proces gojenia, aby upewnić się, że nos zagoił się prawidłowo.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *