Jak leczyć ucho kalafiorowe – kilka porad

Plastyka powiek za pomocą lasera - opis efektów

Jeśli cierpisz na ucho kalafiorowe, możesz zastanawiać się, jak je leczyć. Początkowo ucho będzie wypełnione płynem i będzie miękkie. Stwardnieje ono jednak w ciągu 24 do 48 godzin. Gdy ucho stanie się twarde, będzie wymagało operacji plastycznej w celu skorygowania deformacji. Deformacja ta jest zwykle spowodowana urazem błony bębenkowej lub związanych z nią struktur słuchu.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z beautylife.com.pl

Kompresja jest zalecana, aby zapobiec ponownemu wypełnieniu „kieszeni” krwią

Kompresja jest koniecznością, aby zapobiec ponownemu wypełnieniu „kieszeni” ucha kalafiorowego krwią. Jeśli nie uda się natychmiast zatrzymać krwawienia, może być konieczne odczekanie do 24 godzin w celu zdrenowania krwiaka. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że ucho kalafiorowe pozostanie na stałe. Jeśli nie jesteś w stanie zatrzymać krwawienia, możesz użyć lodu, aby zmniejszyć przepływ krwi i pomóc obszarowi zakrzepnąć. Dobrze jest też mieć pod ręką czystą igłę i strzykawkę (trzy CC lub większe).

Po aspiracji należy również zastosować ucisk, aby powstrzymać „kieszonkę” w uchu przed ponownym wypełnieniem. Ucisk można wykonać za pomocą bandaży, magnesów lub silikonowych form uciskowych. Ucisk pomaga również zatrzymać krwawienie wewnętrzne. Ucisk zmniejszy również nasilenie deformacji ucha kalafiorowatego.

Jeśli obecny jest krwiak, płyn powinien być mleczny lub jasnoczerwony. Próba drenażu krwiaka może wprowadzić bakterie i spowodować jego ponowne wypełnienie. Z reguły całkowite opróżnienie krwiaka trwa od czterech do sześciu tygodni. W tym czasie leki przeciwbólowe nie są potrzebne.

Wiele osób próbuje samodzielnie odprowadzić płyn za pomocą strzykawki. Jednak taka praktyka często prowadzi do zakażenia i nie zapobiega ponownemu wypełnieniu się „kieszeni”. W rezultacie wiele osób ma nawracające problemy z uchem kalafiorowym. Aby zapobiec nawrotom tego schorzenia, należy zgłosić się do lekarza w celu podjęcia właściwego leczenia.

Płyn odkażający na bazie alkoholu może być stosowany za pomocą czystego Q-tip

Płyn odkażający na bazie alkoholu stosowany za pomocą czystego Q-tip może zabić bakterie i zdezynfekować uszy. Podczas procesu leczenia, lód może być stosowany do znieczulenia bólu przy przekłuciu ucha. Jest on naturalnym środkiem znieczulającym i zmniejsza ból.

Środki do odkażania rąk, które zawierają stężenie alkoholu od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu pięciu procent, są najbardziej skuteczne w zabijaniu zarazków. Jednak środki do odkażania rąk na bazie alkoholu nie eliminują wszystkich rodzajów bakterii i mogą po prostu zmniejszyć ich liczbę. Aby zastosować balsam odkażający, nałóż niewielką ilość na dłoń jednej ręki i przetrzyj całą powierzchnię rąk.

Jeśli używasz balsamu do odkażania rąk na bazie alkoholu w zamkniętym pomieszczeniu, spróbuj otworzyć okno. Zwiększy to wentylację i pomoże zapobiec zatruciu. Upewnij się również, że nadzorujesz używanie płynu do dezynfekcji rąk przez małe dzieci. Zachowaj również ostrożność w przypadku środków odkażających do rąk na bazie alkoholu pakowanych w pojemniki przypominające żywność.

Płyn odkażający na bazie alkoholu lub chusteczki dla dzieci na bazie alkoholu mogą być stosowane do ucha, aby zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Stosowanie terapii zimnem jest również skutecznym sposobem leczenia ucha kalafiorowatego. Działa ona poprzez zmniejszenie przepływu krwi do ucha. Należy stosować terapię zimnem co godzinę przez trzy do czterech godzin. Stosując lód, należy owinąć go cienką tkaniną, aby uniknąć odmrożeń lub podrażnień skóry.

Jeśli występuje ropa, należy ostrożnie usunąć strzykawkę, odciągając tłok do tyłu. Jeśli rana jest świeża, płyn będzie jasnoczerwony i mleczny. Płyn z ucha należy usuwać powoli i ostrożnie, aby nie uszkodzić otaczających tkanek.

Drenaż chirurgiczny

Pierwszym krokiem w leczeniu ucha kalafiorowatego jest drenaż chirurgiczny. Zabieg ten usuwa krwiak znajdujący się w uchu. Drenaż musi być wykonany jak najszybciej po powstaniu krwiaka, aby zapobiec tworzeniu się tkanki włóknistej. Nieleczony krwiak może powodować ból, obrzęk i tkliwość. W ciężkich przypadkach ucho może stać się przewlekłe i twarde.

Po zakończeniu drenażu może dojść do zakażenia ucha. Może to nastąpić, ponieważ przepływ krwi do tego obszaru jest przerwany. Gdy tak się stanie, chrząstka może obumrzeć i złożyć się do wewnątrz na siebie, tworząc spuchnięty i zdeformowany wygląd. Blizny mogą być również trwałe. Jednakże, jeśli leczenie jest prowadzone w odpowiednim czasie, ucho może się zagoić bez komplikacji.

Leki przeciwzapalne są skutecznym sposobem leczenia ucha kalafiorowatego. Leki te mogą zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból, ale mogą również zwiększyć ryzyko krwawienia. Pacjenci mogą przyjmować ibuprofen lub naproksen w celu leczenia bólu i obrzęku. Stwierdzono, że stosowanie tych leków zmniejsza krwawienie wewnętrzne i zmniejsza nasilenie deformacji ucha.

Chirurgiczny drenaż ucha kalafiorowatego jest zwykle wykonywany przez chirurga plastycznego lub otolaryngologa. Operacja jest zazwyczaj mało inwazyjna, a rany nie będą widoczne po zabiegu. Szwy rozpuszczą się w ciągu tygodnia. Jednak w niektórych przypadkach, stan może wymagać bardziej inwazyjnego leczenia. W ciężkich przypadkach chirurg plastyczny może wykonać otwarty drenaż lub dożylne podawanie antybiotyków. Po zabiegu pacjenci będą musieli nosić opaskę na głowie przez kilka dni. Po kilku tygodniach pacjenci mogą powrócić do uprawiania sportów kontaktowych.

Pacjenci powinni zgłosić się na leczenie, jeśli w przeszłości występowała u nich ta dolegliwość lub doznali urazu ucha. Celem leczenia jest zapobieganie postępowi choroby i jej kosmetycznym konsekwencjom. Ważne jest, aby leczenie podjąć jak najszybciej po wystąpieniu urazu, aby zapewnić najlepsze wyniki. Jeśli pozostawione bez leczenia, ucho kalafiora może nie rozwiązać i nawracać. Stan ten może również spowodować trwałe uszkodzenie ucha.

Najczęstszą przyczyną ucha kalafiorowatego jest tępy uraz. Po uderzeniu w ucho tworzy się krwiak, który blokuje prawidłowy przepływ krwi i dystrybucję substancji odżywczych. W efekcie tkanka składa się na siebie i staje się nierówna.

Używanie igły i strzykawki

Pierwszym krokiem w leczeniu ucha kalafiorowatego jest oczyszczenie obszaru alkoholem lub chusteczkami dla niemowląt. Po oczyszczeniu obszaru, ważne jest, aby zdezynfekować go, aby zapobiec infekcji. Następnie należy nasączyć sterylny wacik alkoholem spożywczym. Przyłóż go do górnej połowy ucha, gdzie skóra jest najbardziej otwarta. Alkohol powinien pokryć wszystkie szczeliny.

Ucho kalafiorowe może powrócić po usunięciu opuchlizny. Dzieje się tak, ponieważ chrząstka ucha ulega zbliznowaceniu i pogrubieniu. Może być również spowodowane chorobą autoimmunologiczną. Dlatego też konieczna jest jak najszybsza pomoc medyczna.

Aby przekłuć ucho, należy upewnić się, że igła jest prawidłowo wprowadzona. Nie należy przekłuwać ucha zbyt głęboko, gdyż może to spowodować większe szkody. Strzykawkę należy odciągać powoli, ponieważ zbyt duży ruch może spowodować rozdarcie skóry.

Jeśli podejrzewasz, że cierpisz na ucho kalafiorowe, jak najszybciej udaj się do lekarza. Przyłożenie lodu do ucha może pomóc zmniejszyć obrzęk i zredukować ból. Używanie igły i strzykawki do leczenia ucha kalafiorowatego nie jest zalecane, jeśli istnieje ryzyko zakażenia lub nawrotu choroby.

Pierwsze udokumentowane zastosowanie preparatu EarSplintz zostało udokumentowane w 1992 roku i ponownie w 2004 roku przez dr Thomasa Keatinga, który po raz pierwszy zastosował go u zawodowego gracza rugby. Później stosował ją Corey James, główny trener sportowy USA Wrestling. Metoda jest mało inwazyjna, szybka i prosta. Jednak ryzyko infekcji jest większe przy wykonywaniu tego zabiegu.

Ucho kalafiorowate jest spowodowane powtarzającymi się, nieleczonymi uszkodzeniami ucha zewnętrznego. Może to nastąpić w wyniku powtarzającego się kontaktu z ciałem, np. w boksie lub zapasach. Ucho może być również uszkodzone przez zanieczyszczenia, krew lub płyn. Jeśli uszkodzenie jest rozległe, może dojść do uszkodzenia chrząstki ucha. Jest to również związane ze zwiększonym ryzykiem infekcji ucha. W związku z tym ważne jest leczenie ucha kalafiorowatego w jego wczesnym stadium, aby uniknąć powikłań i deformacji.

W celu leczenia ucha kalafiorowatego istotne jest zrozumienie, co jest przyczyną tego stanu. Często powtarzające się urazy ucha powodują pęknięcie chrząstki. Powoduje to nagromadzenie się krwi pod skórą. Kiedy ta krew się gromadzi, chrząstka nie będzie w stanie uzyskać odpowiednich składników odżywczych ze swojego źródła krwi. W końcu powstały płyn spowoduje infekcję.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *