Masaż chińskimi bańkami czy endermologia – jaki sposób modelowania sylwetki wybrać?

endermologia

Masaż chińskimi bańkami i endermologia to dwa najpopularniejsze zabiegi modelowania sylwetki i redukcji cellulitu. Jak działają na tkankę tłuszczową i „pomarańczową skórę”? Który z tych zabiegów jest skuteczniejszy i bezpieczniejszy? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Masaż chińskimi bańkami a endermologia

Masaż chińskimi bańkami wykonywany jest przy pomocy plastikowych lub szklanych kubeczków, z których odsysa się powietrze, aby uzyskać efekt próżni. Celem zabiegu jest przede wszystkim redukcja cellulitu i poprawa retencji wody w organizmie. Bańki mają pobudzać krążenie krwi i drenaż limfatyczny, zmniejszać stan zapalny w tkance podskórnej oraz rozbijać zwłóknienia. Jednak zabieg ten, mimo zastosowania naturalnych, tradycyjnych metod, ma wiele wad. Rozciąganie skóry podczas masażu bańkami może powodować rozluźnienie skóry, zwłaszcza u osób z istniejącą wiotkością skóry i cellulitem. Zabieg może powodować trwałe uszkodzenia naczyń włosowatych (tzw. pajączki). Zastosowanie baniek nie umożliwia redukcji tkanki tłuszczowej, bez czego nie istnieje skuteczna redukcja cellulitu. Nie warto więc podejmować ryzyka dla uzyskania potencjalnych korzyści płynących z masażu bańkami na cellulit. Dużo lepiej jest skorzystać ze sprawdzonych i dobrze przebadanych metod, takich jak endermologia LPG.

Endermologia LPG – sprawdzony sposób na cellulit i tkankę tłuszczową

Endermologia – zabieg modelowania sylwetki dostępny m.in. w katowickiej Klinice Miracki – to bezpieczniejsza, mniej inwazyjna i bardziej skuteczna alternatywa dla masażu bańkami chińskimi. Zabieg ten nie tylko pobudza mikrokrążenie w skórze i redukuje cellulit, ale też poprawia jędrność skóry, dzięki wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Endermologia pobudza proces lipolizy w tkance podskórnej, co oznacza, że przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej.

Endermologia opiera się na zastosowaniu masażu mechanicznego, w którym wykorzystuje się specjalną głowicę wyposażoną w rolkę i zmotoryzowaną klapkę. Urządzenie zasysa fałd skóry, a następnie roluje go w różnych kierunkach, pobudzając mikrokrążenie oraz stymulując fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W przeciwieństwie do masażu bańką chińską endermologia ma potwierdzone działanie w zakresie:

  • usuwania cellulitu,
  • redukcji tkanki tłuszczowej,
  • ujędrniania skóry,
  • zmniejszania obrzęków,
  • niwelowania przewlekłych stanów napięcia mięśniowego.

Dla uzyskania optymalnych efektów należy wykonać endermologię kilka-kilkanaście razy w odpowiednich odstępach czasowych.

Najlepsza metoda modelowania sylwetki

Nie ma jednego idealnego zabiegu modelującego ciało, który sprawdzi się u każdego. Co więcej, rzadko który zabieg jest skuteczny w pojedynkę. Dla uzyskania najlepszych efektów potrzebna jest spersonalizowana terapia dobrana przez doświadczonego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Jeśli oczekujesz wymiernych efektów, skonsultuj się z zaufanym specjalistą i rozważ terapię łączoną, składającą się z kilku różnych zabiegów. Podstawą zwykle jest seria zabiegów endermologii, a dodatkowo wykonuje się zabiegi z użyciem ultradźwięków, fal radiowych, lasera, intensywnego chłodzenia lub innych nowoczesnych technologii.

Niezbędnym elementem modelowania sylwetki jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Bez tego żadne zabiegi wyszczuplające nie przyniosą wymiernych efektów. Zdrowy styl życia jest ważny zarówno przed, w trakcie, jak i po zabiegach medycyny estetycznej.Więcej na temat endermologii dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *