Depilacja laserem – alternatywa dla domowych metod usuwania owłosienia

Jeśli masz dość golenia się maszynką i wyrywania włosków przy pomocy wosku lub pęsety, rozważ depilację laserem. Czym różni się ten zabieg od tradycyjnych metod usuwania owłosienia? Wyjaśnienie podajemy w artykule.

Czym różni się depilacja od innych metod usuwania owłosienia?

Tradycyjne metody usuwania owłosienia opierają się na goleniu lub wyrywaniu włosków, co nie rozwiązuje problemu ostatecznie. W obu przypadkach włosy odrastają stosunkowo szybko, więc zabiegi trzeba często powtarzać. Niektóre osoby muszą używać maszynki nawet co drugi dzień, aby skóra pozostała gładka. Poza tym domowe metody depilacji nie są zbyt delikatne dla skóry. Golenie maszynką nierzadko kończy się podrażnieniami, a nawet skaleczeniami. Nieumiejętnie wykonana depilacja woskiem prowadzi do powstania czerwonych kropek, które mogą utrzymywać się na skórze nawet przez kilka dni.

Problem, z jakim często zmagają się osoby, korzystające z tradycyjnych metod depilacji, to wrastanie włosków. Golenie maszynką lub depilacja woskiem i nieodpowiednia pielęgnacja skóry po tych zabiegach może przyczynić się do zakrzywiania się włosków pod powierzchnią skóry. W rezultacie włosy nie mogą przebić się przez naskórek i rosną pod nim, co prowadzi do powstawania stanów zapalnych.

Depilacja laserem polega na trwałym usunięciu owłosienia, a więc nie ma możliwości wrastania włosków. Zabieg uwolni Cię od konieczności regularnego usuwania włosków. Jedyne, co musisz zrobić, to odbyć pełen cykl zabiegów, a po jego zakończeniu zgłaszać się co jakiś czas na tzw. zabiegi przypominające, które zwykle wykonuje się raz na 1-2 lata.

Jak działa laser do depilacji?

Lasery do depilacji służą do usuwania owłosienia z dowolnych partii ciała. Dzięki różnym końcówkom i parametrom tych urządzeń możliwa jest efektywna, bezpieczna i mało bolesna depilacja. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia. Skóra podczas laseroterapii jest cały czas chłodzona, dzięki czemu procedura jest komfortowa dla pacjenta. Jak zauważają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, epilacja laserowa Vectus ceniona jest przez pacjentów za delikatność, bezpieczeństwo i efektywność.

Depilacja laserem przeprowadzana jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Wiązka światła kierowana jest na skórę w postaci serii „strzałów”. Impulsy światła emitowane przez laser pochłaniane są przez melaninę zawartą w mieszku włosowym, czego efektem jest termiczna destrukcja włosa u nasady. Ponowny wzrost włosów jest niemożliwy. Cykl życia włosa podzielony jest na trzy fazy. Aby laser skutecznie zniszczył cebulkę, włos musi być w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów depilacji laserem. O ich liczbie i częstotliwości decyduje kosmetolog po konsultacji z pacjentem.

Zalety depilacji laserem

Liczne korzyści świadczą o tym, że depilacja laserem jest obecnie najlepszą metodą usuwania owłosienia. Wśród jej zalet należy wskazać:

  • szybkość – pojedynczy zabieg na jedną partię ciała zajmuje zaledwie kilka minut;
  • metoda ta jest dużo mniej bolesna niż zabiegi, polegające na wyrywaniu owłosienia (depilacja woskiem, pęseta);
  • jest higieniczna i bezpieczna dla skóry – nie stwarza ryzyka infekcji;
  • zapobiega wrastaniu włosków;
  • efekty depilacji laserem mogą utrzymywać się nawet przez wiele lat, a w razie pojawienia się odrostów wystarczy wykonać zabieg przypominający;
  • ponieważ epilacja laserowa daje długoterminowe efekty, pozwala oszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat depilacji laserowej, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *