Czym jest plastyczność powiek?

Czym jest plastyczność powiek?

W zależności od liczby powiek, lifting powiek może trwać dwie godziny lub mniej. Procedura ta jest zwykle wykonywana w szpitalu i będzie wymagać znieczulenia miejscowego. Pacjenci mogą również otrzymać sedację doustną lub dożylną, w zależności od pożądanego poziomu sedacji. Następnie, mogą spodziewać się odzyskać przez kilka dni.

Symptomy

Po zabiegu plastyki powiek pacjenci mogą odczuwać pewną bolesność i obrzęk wokół oczu, które powinny ustąpić w ciągu kilku następnych dni. Mogą również wystąpić siniaki. Obrzęk można złagodzić stosując zimne okłady. Niektórzy pacjenci mogą wymagać noszenia opatrunku przez kilka dni po zabiegu.

Po blefaroplastyce pacjenci powinni unikać forsownych zajęć przez tydzień, a także nie powinni przyjmować ibuprofenu lub naproksenu sodowego. Po tym czasie powinni wrócić do gabinetu w celu usunięcia szwów. Pacjenci zazwyczaj zgłaszają uczucie odświeżenia po zabiegu i wyglądają na bardziej pewnych siebie. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach opadające powieki mogą powrócić. Zasinienie ustępuje na ogół w ciągu 10-14 dni. Jednak blizny mogą zniknąć dopiero po kilku miesiącach.

Związane z wiekiem pomarszczenie skóry powiek dolnych jest częstym objawem starzenia się. Z wiekiem tkanka powiek staje się cieńsza i często wybrzusza się tworząc nieestetyczny worek. W niektórych przypadkach można usunąć nadmiar skóry, aby rozwiązać ten problem. Podczas zabiegu chirurg plastyczny wykona nacięcie wzdłuż nowego załamania, aby usunąć nadmiar skóry. Nacięcie zwykle goi się z kosmetycznie akceptowalną blizną.

Opadające powieki mogą być spowodowane różnymi przyczynami. Starzenie się, urazy powiek i choroby mogą powodować osłabienie mięśni podnoszących powiekę. Warunki te mogą powodować nadmierne łzawienie i zaczerwienienie oraz powodować dyskomfort oczu. U niektórych osób może nawet dojść do otarcia lub owrzodzenia rogówki.

Nie ma gwarancji, że plastyka powiek rozwiąże wszystkie te problemy. Przed poddaniem się operacji pacjenci powinni poświęcić czas na rozważenie wszystkich możliwych zagrożeń i skutków ubocznych. Konsultacja z wykwalifikowanym lekarzem jest niezbędna dla uzyskania pomyślnego wyniku.

Powikłania

Istnieje kilka możliwych powikłań plastyki powiek. Niektóre z nich są niewielkie, podczas gdy inne są bardziej poważne. Mogą one obejmować krwawienie, dehiscencję rany, uszkodzenie rogówki, uszkodzenie przewodu łzowego, deformacje zapalne i blizny. Niektóre z tych powikłań są możliwe do leczenia za pomocą antybiotyków lub smarów. Pacjenci powinni unikać przyjmowania steroidów przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko powikłań.

Prawidłowy wywiad lekarski, odpowiednie narzędzia i dopracowana technika chirurgiczna mogą zmniejszyć ryzyko powikłań. Chirurg powinien również doskonale rozumieć anatomię i fizjologię powiek. Nigdy też nie powinien wyrzucać tkanki, którą usuwa do tego zabiegu. W zależności od okoliczności, chirurg może być w stanie ponownie wykorzystać tkankę w innym zabiegu.

Powikłania plastyki powiek można leczyć poprzez zajęcie się podstawową chorobą okulistyczną. Można wykonać badania przedoperacyjne w celu sprawdzenia, czy nie występują jakiekolwiek choroby podstawowe oczu. Pełne badanie okulistyczne powinno obejmować pomiary widzenia, asymetrii okulistycznej, retrakcji powiek, ptozę brwiową i lagunę.

Chociaż blefaroplastyka nie wiąże się z poważnymi zagrożeniami, możliwe są powikłania, które mogą wystąpić. Należą do nich ektropion, odwarstwienie siatkówki i krwiak. Ektropion dotyczy dolnej powieki i może wymagać operacji rewizyjnej. Krwiak to nagromadzenie nadmiaru płynu w obszarze nacięcia.

Innym potencjalnym problemem jest asymetria załamań powiek. Chirurg może zdecydować się na podniesienie fałdu powieki dolnej za pomocą wyższego nacięcia. Może to zapobiec ponownej adhezji dolnej powieki. Jeśli jednak dolne nacięcie jest zbyt wysokie, pacjent może doświadczyć asymetrycznych rezultatów.

Niektórzy pacjenci odczuwają bolesność i obrzęk w okolicy powiek przez kilka dni po operacji. Dyskomfort ten jest jednak przejściowy i można go łatwo zwalczyć stosując chłodne okłady.

Odzyskiwanie

Odzyskiwanie po plastyce powiek potrwa kilka tygodni i kluczowe jest zrozumienie, jak dbać o oczy. Będziesz musiał unikać pocierania i swędzenia oczu przez tydzień lub tak po zabiegu. Należy kontynuować noszenie okularów przeciwsłonecznych i soczewek kontaktowych przez kilka tygodni. Ostateczne rezultaty będą widoczne trzy do sześciu miesięcy po zabiegu.

Bezpośrednio po operacji powiek oczy mogą puchnąć i być obolałe. W ciągu pierwszych kilku dni należy ograniczyć forsowne zajęcia. Po tygodniu można powrócić do lekkich ćwiczeń. Mogą wystąpić pewne zasinienia, ale będą one minimalne. Po trzech do pięciu dniach szwy rozejdą się i wzrok wróci do normy.

Po plastyce powiek spędzą Państwo czas w sali pooperacyjnej, gdzie będą Państwo monitorowani pod kątem powikłań i będą Państwo zobowiązani do stosowania okładów z lodu na oczy przez pierwsze 48 godzin. Otrzymasz również krople do oczu lub maści do przyjmowania po zabiegu. Należy również nosić ciemne okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed światłem.

Twój chirurg wykona pomiary i testy przed zabiegiem, aby upewnić się, że uzyskasz pożądane rezultaty. Pomiary te mogą obejmować pomiar powiek i badanie produkcji łez. Chirurg może również zastosować badanie pola widzenia, aby sprawdzić, czy nie występują problemy z widzeniem obwodowym. Może on również zrobić zdjęcia Twoich powiek, co będzie przydatne przy zgłaszaniu operacji do firm ubezpieczeniowych.

Przez pierwsze kilka dni po plastyce powiek powinieneś unikać uciążliwych zajęć. Koniecznie należy wziąć wolne w pracy, aby w pełni się zregenerować. Możesz również chcieć zatrudnić kogoś, kto zajmie się Twoimi podstawowymi obowiązkami podczas gdy Ty będziesz dochodził do siebie. Ważne jest również, aby zaopatrzyć lodówkę w świeże produkty, utrzymać swój harmonogram wolny od spotkań i używać okładów z lodu na oczy.

Koszt

Rozważając koszt plastyki powiek, należy pamiętać, że zabieg nie jest jednorazowy. Większość pacjentów jest w stanie powrócić do swoich normalnych codziennych czynności w ciągu dwóch do trzech tygodni. W tym czasie pacjentom zaleca się codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych i unikanie palenia.

Koszty plastyki powiek różnią się w zależności od chirurga i jego doświadczenia. Koszt zależy również od materiałów medycznych i personelu używanego podczas operacji. Inne czynniki wpływające na koszt to koszt korzystania z sali operacyjnej i leków stosowanych przed, w trakcie i po zabiegu. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej doświadczeni, board-certified dostawcy będą pobierać wyższe opłaty. Ponadto chirurdzy, którzy należą do większych praktyk, mają lepsze zachęty finansowe.

Średnia cena operacji powiek wynosi około 3 026 dolarów, według American Society of Plastic Surgeons. Jednak koszty mogą się znacznie różnić w zależności od doświadczenia chirurga, regionu i innych czynników. Podczas gdy ubezpieczenie może zapłacić część kosztów, operacja będzie prawdopodobnie kosztować więcej niż przeciętna osoba.

Chociaż operacja powiek jest najczęściej wykonywana u pacjentów w wieku powyżej 50 lat, istnieją młodsi kandydaci, którzy chcą poprawić wygląd swoich oczu. Opadające powieki są często dziedziczne, ale blepharoplastyka może pomóc wyeliminować ten problem. Zanim pójdziesz na zabieg, upewnij się, że jesteś wystarczająco zdrowy, aby go przejść. Możesz potrzebować laboratoriów lub testów i powinieneś ujawnić wszelkie historie problemów zdrowotnych, które mogłyby wpłynąć na operację powiek.

Alternatywy

Chociaż plastyka powiek jest nadal popularną procedurą, istnieją alternatywy dla tej operacji. Wiele osób odstrasza perspektywa operacji, ale istnieje wiele niechirurgicznych procedur, które mogą dać takie same, jeśli nie lepsze, wyniki. Na przykład, wypełniacze skórne mogą pomóc wyeliminować worki pod oczami i wygładzić drobne linie i zmarszczki wokół oczu. Można również wypróbować Voluma(tm), aby przywrócić objętość policzkom i dolnym powiekom.

Inne zabiegi niechirurgiczne są mniej inwazyjne, takie jak urządzenia laserowe i urządzenia o częstotliwości radiowej. Zabiegi te mogą być wykonywane przez lekarza przy użyciu znieczulenia miejscowego lub miejscowego i mogą zapewnić naturalnie wyglądający efekt. Jednak nie są one tak długotrwałe jak zabiegi chirurgiczne i mogą wymagać zabiegów uzupełniających. Lekarz pomoże Ci zdecydować, który zabieg będzie dla Ciebie najlepszy.

Zabiegi niechirurgiczne mogą odmłodzić górną część twarzy i utrzymywać się przez kilka lat. Jednak najlepiej nadają się dla osób, które mają łagodniejsze oznaki starzenia się twarzy. Jeśli chcesz uzyskać najbardziej dramatyczne rezultaty, zdecyduj się na zabieg chirurgiczny, taki jak blefaroplastyka. Procedura ta jest uważana za złoty standard w chirurgii powiek i może skorygować umiarkowane lub poważne oznaki starzenia się wokół oka. Co więcej, zabieg taki jak blefaroplastyka może zaoferować rezultaty, które są trwalsze niż metody niechirurgiczne.

Inną procedurą, która może pomóc w odmłodzeniu powiek jest niechirurgiczny zabieg zwany liftingiem powiek. Procedura ta jest podobna do liftingu twarzy, z tą różnicą, że jest ukierunkowana na zbędny obszar w górnych powiekach. Podczas zabiegu do zbędnego obszaru wstrzykiwana jest niewielka ilość środka znieczulającego miejscowo.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *