Czy po plastyce powiek pozostają silne blizny?

Czy po plastyce powiek pozostają silne blizny?

Po plastyce powiek można się zastanawiać, czy pozostaną silne blizny. Odpowiedź zależy od wielu czynników. Po pierwsze, powinnaś być świadoma ryzyka związanego z zabiegiem. Na przykład, należy unikać forsownej aktywności fizycznej, w tym zginania się w pasie. Może to spowodować skok ciśnienia krwi, który może ponownie otworzyć nacięcie, zwiększając szansę na powstanie blizny. Należy również unikać pocierania oczu. Nacisk dłoni może spowodować otwarcie nacięcia i zwiększenie ilości blizn.

Czy plastyka powiek jest ektropionowa?

Operacja ektropionu jest częstym zabiegiem kosmetycznym, ale nie każdy jej potrzebuje. Ten zabieg kosmetyczny może poprawić kształt i ogólny wygląd powiek. Zabieg trwa od 45 do 60 minut i jest wykonywany jako procedura ambulatoryjna z zastosowaniem miejscowego znieczulenia i zastrzyków zamrażających. Jest to stosunkowo bezpieczna procedura, a pacjenci zazwyczaj szybko wracają do zdrowia. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do pracy i życia codziennego w ciągu dwóch tygodni, ale powinni być świadomi, że podczas zabiegu może wystąpić pewien ból. Pacjenci mogą również wymagać stosowania maści z antybiotykiem lub plastrów na noc po zabiegu.

Po zabiegu należy dbać o oczy. Chirurg usunie część powieki i zastąpi ją nową skórą. Prawdopodobnie trzeba będzie odpocząć od oczu przez kilka dni po operacji, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Należy unikać alkoholu i ekspozycji na słońce przez kilka dni. Może być również wymagane, aby wziąć sterydowe krople do oczu, aby zmniejszyć stan zapalny. Po zabiegu należy wrócić do kliniki, aby usunąć szwy i sprawdzić położenie powieki.

Ektropion może być spowodowany różnymi czynnikami. Czasami występuje z powodu bliznowacenia. W niektórych przypadkach może wystąpić zarówno w górnej, jak i dolnej powiece. Ektropion może być bezobjawowy lub bolesny. Do korekty ektropionu często konieczne jest leczenie chirurgiczne.

Istnieje kilka rodzajów operacji powiek, które mogą skorygować ektropion. Niektóre z nich obejmują boczny pasek stępu i kantoplastykę. Obie te operacje mogą skorygować problem, chociaż możliwe jest, że będziesz potrzebował dodatkowej operacji. Zabieg jest często pokrywany przez ubezpieczenie i jest procedurą ambulatoryjną.

W zależności od przyczyny ektropionu, leczenie może obejmować usunięcie nadmiaru skóry lub usunięcie guza. Chociaż operacja może całkowicie złagodzić objawy, może również spowodować owrzodzenie rogówki, które może trwale uszkodzić wzrok. Powinieneś zasięgnąć pomocy medycznej dla ektropionu przed przeprowadzeniem zabiegu. Twój okulista może również omówić z Tobą historię Twojego zdrowia.

Ektropion występuje, gdy powieka wywija się na zewnątrz, pozostawiając wnętrze oka odsłonięte. Stan ten dotyczy zazwyczaj dolnej powieki. Osoby cierpiące na tę przypadłość często odczuwają dyskomfort podczas zamykania oczu, a łzawienie może ten dyskomfort zwiększyć. Niektórzy pacjenci mogą również doświadczać nadmiernego łzawienia, a to może prowadzić do epiphora.

Niektóre przyczyny ektropionu obejmują blizny i porażenie nerwu twarzowego. Osoby z tymi schorzeniami często mają obniżone napięcie mięśni oczodołu, co może powodować ektropion. Inne przyczyny mogą obejmować zły stan skóry lub nadgorliwą blefaroplastykę.

Aby wykonać zabieg, lekarz wykonuje nacięcie w skórze górnej lub dolnej powieki. Przeszczep skóry jest następnie umieszczany na miejscu dawczym, takim jak górna powieka lub okolica nadobojczykowa. Następnie chirurg rysuje elipsę wokół szablonu, aby określić zakres ubytku i ilość skóry do pobrania. Następnie w miejscu dawczym zakładany jest szew.

Czy powoduje to powstawanie silnych blizn?

Jeśli miałeś plastykę powiek, możesz się zastanawiać, czy istnieje jakieś ryzyko. U większości pacjentów po plastyce powiek nie powstają silne blizny. Jednak u niewielkiego odsetka mogą wystąpić siniaki i obrzęki. Zanikają one z czasem i mogą nie być zauważalne przez okres do dwóch lat. Niektórzy pacjenci będą również doświadczać uczucia zgrzytania zębami. W takich przypadkach może być zalecana ambulatoryjna naprawa chirurgiczna. Pomoże to w odzyskaniu normalnego wyglądu i funkcji.

Po operacji powiek trzeba będzie odpowiednio dbać o ten obszar. Należy unikać forsownych ćwiczeń lub podnoszenia ciężkich przedmiotów. Należy również unikać pochylania głowy od pasa, ponieważ może to spowodować ponowne otwarcie nacięcia i zwiększenie bliznowacenia. Należy również stosować zdrową dietę, która jest bogata w białko i odpowiednio odpoczywać. Ważne jest również, aby unikać pocierania oczu, ponieważ nacisk rąk może spowodować ponowne otwarcie nacięcia.

Chociaż zawsze istnieje możliwość wystąpienia widocznych blizn po liftingu powiek, większość z nich blednie z czasem, zwłaszcza po odpowiedniej samoopiece. Twój lekarz będzie pracował nad tym, aby blizna była mała i niewidoczna po wyzdrowieniu. Dokładny czas gojenia się nacięcia zależy od tego, jak rozległy jest zabieg, lokalizacji blizny i koloru skóry. Jeśli obawiasz się o bliznę, postępuj ściśle z instrukcjami pooperacyjnymi lekarza, aby zminimalizować blizny.

Czas gojenia się skóry powiek jest szybszy niż w przypadku innych obszarów twarzy. Szybkość gojenia zależy od rodzaju użytych szwów i umiejętności chirurga. Chirurdzy kosmetyczni powiek, tacy jak dr Christopher I. Zoumalan, specjalizują się w Estetycznej i Rekonstrukcyjnej Chirurgii Oculoplastycznej.

Po operacji powiek, Państwa skóra może być pozbawiona elastyczności. Nowy fałd będzie musiał być głębszy niż stary, aby z czasem nie ulegał dalszym deformacjom. Twój lekarz może również zalecić technikę chirurgiczną, aby zmniejszyć wygląd blizn.

Czy powoduje wtórne wydłużenie górnej powieki?

Istnieje kilka sposobów korekcji wtórnego skrócenia powiek górnych. Jedną z metod jest podejście tylne. Technika ta pozwala chirurgowi na wydłużenie powieki górnej w kierunku tylnym bez wykonywania kolejnego nacięcia. Inną metodą jest podejście pierwotne. Ta ostatnia jest zwykle wykonywana u pacjentów, którzy nie są zadowoleni z pierwotnych wyników.

Pierwsza metoda polega na zmianie kształtu skóry fałdu, aby uzyskać bardziej symetryczny wygląd. Celem tej procedury jest przywrócenie prawidłowych proporcji estetycznych pomiędzy dwoma segmentami górnej powieki. Metoda ta polega również na obniżeniu zagłębienia centralnego przedziału tłuszczowego. Efektem tej metody jest przewidywalny wynik pooperacyjny.

Innym podejściem jest nienaturalne podniesienie fałdy. Może to skutkować wydrążeniem powieki górnej. Może to być denerwujące dla pacjentów, którzy mają duże powieki. Nie jest to jednak zjawisko trwałe i z czasem ulegnie złagodzeniu. Chirurg może wypełnić puste miejsca przeszczepami tłuszczu skórnego lub perełkami tłuszczu.

Wtórne wydłużenie powieki górnej występuje rzadko, ale jest związane z niewielkim odsetkiem zabiegów blefaroplastyki powiek górnych. W przeglądzie 100 kolejnych pacjentów w ciągu 22 lat badacze stwierdzili, że około 10 procent operacji wtórnych było wynikiem pierwotnego zabiegu wydłużenia powieki górnej. Większość tych zabiegów była wykonywana przy użyciu techniki fiksacji stępu. Większość pacjentów stanowiły kobiety, a średnia wieku wynosiła 54 lata. Mediana czasu od pierwotnej operacji do wtórnej operacji wyniosła 8,7 roku. Siedem procent stanowiły osoby pochodzenia azjatyckiego.

Oprócz pierwotnego celu operacji powiek, podstawowymi wskazaniami do obniżenia powieki górnej były: lagunos, uczucie ciała obcego, fotofobia i objawowy epiphora. Większości pacjentów przeszkadzał również wygląd kosmetyczny po zabiegu. Pacjentów oceniano na wizytach przedoperacyjnych i pooperacyjnych, a zmianę MRD i ukazywania się twardówki porównywano z wartościami przedoperacyjnymi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *