Ryzyko związane z blefaroplastyką i rekonwalescencją

Opuchnięte powieki po nocy - przyczyny

Chociaż nie ma określonego ryzyka związanego z blefaroplastyką, należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia obrzęku i zasinienia po zabiegu. Podczas gdy większość pacjentów wraca do pracy w ciągu kilku dni, całkowite ustąpienie obrzęku i zasinienia może potrwać do miesiąca. Należy również rozważyć długoterminowe rezultaty zabiegu.

Nacięcia mogą wyglądać na przerośnięte

Obrzęk rozpocznie się następnego dnia po zabiegu i osiągnie szczyt dwa do trzech dni po nim. W tym czasie powieki mogą całkowicie spuchnąć. Jednak po trzecim dniu obrzęk szybko znika. Przez pierwsze trzy dni nie należy wykonywać ćwiczeń fizycznych.

Chociaż blizny po plastyce powiek są mniej widoczne niż po innych operacjach kosmetycznych, to jednak mogą się pojawić po zabiegu i mogą być powodem do niepokoju dla pacjentów. Nacięcia mogą wyglądać asymetrycznie. Mogą też wyglądać na przerośnięte u pacjentów tworzących keloidy.

Przed plastyką powiek pacjenci powinni omówić z chirurgiem swoje obawy dotyczące wyglądu powiek. Powinno być dostępne ręczne lustro przedstawiające pożądany wygląd. W razie potrzeby chirurg powinien przedstawić pacjentowi alternatywne opcje. Odpowiedniej wielkości lusterko ręczne jest ważne dla przekazania chirurgowi pożądanego wyglądu.

Po plastyce powiek odrastanie płatów może trwać do roku. Jeśli nacięcia są nadal widoczne, chirurg może wykonać drugi zabieg w celu podniesienia płata. Pozwoli to zmniejszyć wygląd przerośniętej tkanki bliznowatej. Jeśli Twój chirurg wykonał plastykę powiek na Twoich oczach, powinieneś rozważyć inną metodę, taką jak przeszczep skóry. Przeszczep skóry jest dobrą opcją dla pacjentów z brakiem skóry powiek. W niektórych przypadkach dostępna może być skóra zauszna.

Siniaki

Siniaki są częstym efektem ubocznym po plastyce powiek. Chociaż każdy pacjent będzie doświadczał różnych poziomów obrzęku, należy postępować zgodnie z instrukcjami chirurga, aby zminimalizować ten ból i dyskomfort. Można zmniejszyć ilość siniaków i opuchlizny poprzez odpoczynek, stosowanie okładów z lodu, przyjmowanie przepisanych leków przeciwbólowych i unikanie forsownej aktywności.

Zasinienie jest najbardziej widoczne w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu, ale jest ono tymczasowe i z czasem zanika. Siniaki będą najbardziej widoczne w okolicy pod okiem. Przez kilka pierwszych dni siniaki są zazwyczaj czerwone, a następnie zmieniają kolor na fioletowy, niebieski lub żółty w ciągu następnych kilku dni. Całkowite zniknięcie zasinienia zajmie kilka dni.

Jeśli wystąpi obrzęk i zasinienie po plastyce powiek, ważne jest, aby stosować zimne okłady na dotknięte miejsce. Okłady z lodu można przykładać do chorego miejsca każdorazowo na okres do 10 minut. Należy również podnieść głowę, aby złagodzić obrzęk.

Siniaki po zabiegu

Po zabiegu plastyki powiek pacjenci powinni spodziewać się obrzęku i zasinienia. Obrzęk ten osiągnie maksimum dwa do czterech dni po zabiegu, a następnie będzie stopniowo ustępował. Siniaki mogą utrzymywać się przez kilka tygodni, ale zazwyczaj są minimalne i ledwo zauważalne. Okolica powiek na ogół szybko się goi, a zasinienie stopniowo zanika.

Obrzęk zwykle występuje rano i zmniejsza się w ciągu dnia. Zasinienie jest zwykle ograniczone do okolicy powiek, ale może również dotyczyć policzków i linii żuchwy. Znikają one w ciągu dwóch do trzech tygodni po zabiegu. Pielęgniarka pokaże Państwu jak stosować zimne okłady na oczy i da Państwu sterylne płatki z gazy do użycia po zabiegu. Ważne jest, aby dokładnie umyć ręce przed użyciem któregokolwiek z tych materiałów.

Siniaki są naturalną częścią procesu gojenia, ale niektóre czynności mogą je pogorszyć. Należy ściśle przestrzegać zaleceń chirurga, aby zapewnić szybki i komfortowy powrót do zdrowia.

Długoterminowe rezultaty blefaroplastyki

Rekonwalescencja po blefaroplastyce jest zazwyczaj szybka. Chociaż wystąpi obrzęk i zasinienie, te efekty uboczne powinny być niewielkie i ustąpią po kilku dniach. Najprawdopodobniej po tygodniu będzie można wrócić do pracy i aktywności publicznej. Siniaki powinny zniknąć w ciągu kilku dni i powinnaś być w stanie nosić makijaż tak szybko, jak to możliwe. Okres rekonwalescencji zależy od rodzaju blefaroplastyki i zaleceń pooperacyjnych lekarza.

Z wiekiem nasza skóra traci swoją elastyczność. W rezultacie skóra na górnej i dolnej powiece staje się luźna i zaczyna się marszczyć. Tłuszcz, który stanowi poduszkę dla gałki ocznej, również może ulec rozluźnieniu wraz z wiekiem. W takim przypadku błona, która utrzymuje tłuszcz na miejscu, ulega osłabieniu.

Blepharoplastyka może pomóc skorygować te problemy i poprawić wygląd twarzy. Operacja może poprawić kształt powiek i skorygować wygląd dolnych powiek. Może również pomóc zmniejszyć wygląd kurzych łapek i worków pod powieką.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *