Jak sfinansować operację plastyczną powiek

Jak sfinansować operację plastyczną powiek

Kiedy rozważasz operację plastyczną powiek, musisz rozważyć koszty z tym związane. Należy również rozważyć ryzyko związane z tym zabiegiem. Na szczęście istnieją sposoby finansowania operacji powiek. W tym artykule, będziemy badać korzyści i ryzyko chirurgii plastycznej powiek, a także jak go sfinansować.

Koszt operacji plastycznej powiek

Koszt operacji plastycznej powiek może się znacznie różnić. American Society of Plastic Surgeons stwierdza, że przeciętny zabieg kosztuje 3 026 dolarów, choć rzeczywiste koszty mogą być znacznie wyższe lub niższe w zależności od chirurga i lokalizacji. Koszty te nie obejmują kosztów znieczulenia ani kosztów sali operacyjnej. Dodatkowo, operacja powiek jest zabiegiem elektywnym, a więc plany ubezpieczeniowe zazwyczaj nie pokrywają kosztów. Jeśli rozważasz ten zabieg, najlepiej skonsultować się z chirurgiem plastycznym, aby uzyskać szacunkowy koszt przed umówieniem się na wizytę.

Chirurgia powiek jest typowo kosmetycznym zabiegiem, który skutkuje odmłodzeniem powiek. Koszt samej operacji jest dość zmienna i będzie zależeć od kilku czynników, w tym doświadczenie chirurga i szkolenia, rodzaj zabiegu, a opłaty chirurga. Ponadto, dodatkowe koszty leków i materiałów medycznych mogą być związane z operacją. Dodatkowo, koszt może się znacznie różnić w oparciu o lokalizację procedury, ponieważ koszty utrzymania mogą się znacznie różnić od jednego regionu do drugiego.

Chociaż operacja plastyczna powiek jest uznawana za zabieg elektywny, wiele planów ubezpieczeń zdrowotnych pokryje niektóre koszty. Niektóre plany pokryją część kosztów operacji powiek, jeśli opadające powieki znacząco wpływają na Twoje widzenie. Niektórzy chirurdzy mogą oferować zniżki dla pacjentów, którzy mają wiele procedur wykonane. Ponadto, często można uzyskać zniżkę, jeśli jesteś skłonny do modelu dla przed i po zdjęciu.

Ogólnie rzecz biorąc, chirurgia plastyczna powiek kosztuje około 1000 dolarów, ale koszt może się różnić w zależności od procedury. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Jeśli wybierzesz to drugie, jesteś przytomny przez cały czas trwania operacji. Proces odzyskiwania jest stosunkowo szybki i może być zakończony tego samego dnia. Będziesz mógł wrócić do domu tego samego dnia. Chirurg wykona nacięcie, które nie wykracza poza powiekę, co oznacza, że czas rekonwalescencji będzie minimalny.

Podczas gdy koszt operacji plastycznej powiek różni się w zależności od procedury, wstępna konsultacja i kolejne wizyty pomogą Ci zrozumieć, jak najlepiej zaplanować swoje pieniądze. Początkowa operacja górnej powieki może kosztować od 4000 do 7000 dolarów. Należy spodziewać się, że operacja potrwa około jednej do trzech godzin. Po zabiegu należy nosić okulary, specjalną blokadę przeciwsłoneczną i krople nawilżające do oczu.

Ryzyko operacji plastycznej powiek

Operacja plastyczna powiek jest powszechną procedurą kosmetyczną, ale istnieją pewne zagrożenia związane z procedurą. Pacjenci muszą być świadomi tego ryzyka i zachować szczególną ostrożność podczas zabiegu. Powinni również porozmawiać z chirurgiem o swoich pragnieniach dotyczących wyglądu ich oczu. Pacjenci powinni przynieść ręczne lusterko, które jest odpowiednie do ich rysów twarzy, aby chirurg mógł wyjaśnić, co chcą osiągnąć.

Częstym ryzykiem związanym z operacją plastyczną powiek jest asymetria powiek. Jeśli powieki nie są symetryczne, chirurg może nie być w stanie osiągnąć pożądanego rezultatu. Nadmiar tłuszczu, który zwisa nad okiem może powodować, że powieki wydają się obrzmiałe i nienaturalne. Chirurg wykona nacięcie wewnątrz dolnej powieki i usunie nadmiar tłuszczu. Po zabiegu chirurg zamknie nacięcie szwami, które są niewidoczne dla oka. Dzięki temu nie powstanie żadna widoczna blizna.

Niektóre osoby doświadczają skutków ubocznych po operacji powiek, ale są one zazwyczaj niewielkie i zwykle ustępują same. Niektórzy ludzie doświadczają suchości oczu, zasinienia i obrzęku po zabiegu. Inni doświadczają blizny i ciągnięcia dolnej powieki. Chociaż ryzyko operacji powiek jest ogólnie niskie, ważne jest, aby wybrać wykwalifikowanego chirurga. Ryzyko chirurgiczne może obejmować infekcję, znieczulenie i uszkodzenie mięśni oka.

Po operacji plastycznej powiek, pacjent będzie ściśle monitorowany przez kilka dni. Niektórzy pacjenci mogą nawet zostać na noc, aby odzyskać siły. Chirurg może przepisać leki przeciwbólowe. Pacjenci powinni unikać aspiryny przez dwa tygodnie po zabiegu. Operacja podniesienia powiek trwa zazwyczaj około dwóch godzin, jeśli górna i dolna powieka są wykonywane razem. W tym czasie stosowane jest znieczulenie miejscowe. W niektórych szpitalach stosuje się również dożylną sedację.

Podczas rekonwalescencji należy liczyć się z obrzękiem i zasinieniem. Nacięcia będą również musiały się zagoić. Jednak większość osób wraca do zdrowia po operacji plastycznej powiek w ciągu 10-14 dni.

Korzyści z chirurgii plastycznej powiek

Jeśli jesteś niezadowolony z wyglądu swoich powiek, chirurgia plastyczna powiek może być opcją dla Ciebie. Zabieg może poprawić Twój wzrok i zmniejszyć drobne zmarszczki. Może również dać Ci bardziej młodzieńczy wygląd. Ponadto, operacja powiek może poprawić Twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Przed zabiegiem powinieneś mieć kogoś, kto odwiezie Cię do domu i zostanie z Tobą przez dzień lub dwa. Należy również ograniczyć swoją aktywność w okresie rekonwalescencji, więc może być konieczne wzięcie tygodnia wolnego od pracy. Pierwszy dzień po operacji będzie ważny. Prawdopodobnie będziesz potrzebował przyjaciela lub członka rodziny, który zostanie z Tobą. Należy również zaplanować, aby wziąć kogoś z tobą w nocy zabiegu, aby zapewnić, że twój powrót do zdrowia jest wygodne i bezpieczne. Po operacji plastycznej powiek, będziesz doświadczać pewnych siniaków i obrzęków, które znikną w ciągu najbliższych 10 do 14 dni. Jednak całkowite zniknięcie blizn może potrwać kilka miesięcy.

Kolejną zaletą operacji plastycznej powiek jest krótszy czas rekonwalescencji i mniejsze ryzyko. W przeciwieństwie do innych operacji, chirurgia plastyczna powiek jest zazwyczaj wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Minimalizuje to szanse na powikłania i pozwala pozostać przytomnym przez cały czas trwania zabiegu. Zabieg może trwać zaledwie trzy godziny. Może być wykonywany w ciągu dnia lub w nocy.

Z wiekiem skóra wokół oczu traci elastyczność. Chirurgia plastyczna powiek może pomóc odwrócić te zmiany poprzez napinanie mięśni i więzadeł górnej i dolnej powieki, co może poprawić wygląd i widzenie. Procedura ta może również pomóc zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek wokół oka.

Inną korzyścią z chirurgii plastycznej powiek jest zmniejszenie obrzęku. Opuchnięte powieki mogą zakłócać widzenie peryferyjne. Oprócz poprawy wzroku, operacja powiek może również zapobiec wystąpieniu poważniejszych problemów zdrowotnych. Operacja plastyczna powiek to świetny sposób na poprawę wyglądu i ograniczenie uszkodzeń oczu. Dzięki odpowiedniej procedurze, możesz mieć jaśniejszy, bardziej młodzieńczy wygląd. Będziesz dumny ze swojego nowego wyglądu.

Posiadanie chirurgii plastycznej powiek jest doskonałym sposobem na odmłodzenie całej twarzy. Poprawia kształt oczu i zwiększa pewność siebie. Procedura może być nawet połączona z innymi zabiegami kosmetycznymi.

Sposoby finansowania operacji plastycznej powiek

Jeśli rozważasz uzyskanie operacji plastycznej powiek, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to określić, ile będzie kosztować procedura. Istnieje kilka sposobów na sfinansowanie zabiegu, w tym pożyczki osobiste i unie kredytowe. Spróbuj wybrać kredytodawców, którzy nie wymagają kontroli kredytowej. Kontrole kredytowe mogą obniżyć twój wynik. Możesz także sprawdzić najnowsze stawki online w LendingTree. Ponadto powinieneś zapytać swojego chirurga plastycznego, czy oferują finansowanie. Jeśli tak, można rozbić koszt operacji na mniejsze miesięczne raty.

Innym sposobem finansowania operacji powiek jest wykorzystanie ubezpieczenia zdrowotnego. Większość planów ubezpieczeń zdrowotnych nie obejmuje operacji kosmetycznych, więc firma ubezpieczeniowa może nie pokryć całego kosztu. Jednak ubezpieczenie może pokryć niektóre procedury, takie jak usunięcie zbędnej skóry, która pokrywa rzęsy. Przed podjęciem decyzji o zabiegu należy zapytać swojego ubezpieczyciela, czy jego polisa obejmuje operację plastyczną powiek.

Jeśli Twoja firma ubezpieczeniowa nie pokrywa kosztów zabiegu, możesz spróbować skorzystać z usług CareCredit, aby sfinansować zabieg. CareCredit oferuje 0% odsetek od większości operacji kosmetycznych. Daje Ci to elastyczność w zaplanowaniu zabiegu, kiedy jesteś gotowy. Dodatkowo, nie ma żadnych opłat rocznych. I, proces jest prosty i szybki.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *